LV RU

Portugāle Lisabona Garantēta

CENĀ IEKĻAUTS:

- Lidojums Rīga - Lisabona - Rīga (airBaltic)
- Rokas bagāža (maks. svars 8kg, maks. izmērs 55*40*20 cm)
- Transfērs lidosta - viesnīca - lidosta 
- Izmitināšana 3* viesnīcā ar brokastīm, 7 naktis divvietīga numurā. 
- Blakus sēdvietu rezervēšana lidmašīnā

RIX 12:50 - LIS 15:25
LIS 16:10 - RIX  22:35

*Lidojumu laiki var mainīties.

EKSKURSIJU PAKETE (2 ekskursijas) - €100:

- Ekskursija Lisabonā
Ekskursija uz Sintru, Rokas ragu, Kaškaišu un Ešorilu

*Tūristiem, kuri ierodas piektdienās, ekskursija norisinās pēdēja tūres dienā

Ekskursijas pakete bērniem no 0 - 11,99 gadiem BEZMAKSAS.
*Ja bērns dzīvo numurā kopā ar 2 pieaugušajiem.
**(Kompānija ir ir tiesīga mainīt ekskursiju programmu un apskates objektus kartību.

EKSKURSIJAS:

Ekskursija uz Sintru, Rokas ragu, Kaškaišu un Ešorilu
Ekskursija uz Lisabonu
Ekskursija “ Portugāles zelta gredzens” (Lisabona – Obiduša – Batalja – Alkobasa – Tomara)
Ekskursija Kiombra - Fatima
Ekskursija Mafra, Žoze Franku ciematinš, Eriseijera
Ekskursija uz Portugāles dienvidu provinci - Setubalu
Fadu ar vakariņām
Ekskursija Kelušu pils – Marfa – Eriseijera – Žoze Franku ciematiņš
Brauciens uz Potru ar ātrvilcienu vai autobusu

BĒRNIEM:

Tūres cena bērniem vecumā 0-1.99 gadi (līdz 2 gadu vecumam) - €120
*Papildus maksa par izmitināšanu netiek piemērota, ja bērns guļ vienā gultā ar vecākiem un/vai Baby Cot (bērnu gultiņā), par pieejamību noskaidrojot iepriekš.

PAPILDUS PAKALPOJUMI:

- Nododamā bagāža līdz 20 kg (1 soma) - €85 (abos virzienos)
- Ieejas maksa ceļojumā minētajos apskates objektos
- Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi
- Medicīniskā apdrošināšana

SVARĪGA INFORMĀCIJA:

- Personas datu mainīšana apstiprinātā rezervācijā ir iespējama tikai pēc vienošanās ar Turoperatoru un ir atkarīga no aviosabiedrības noteikumiem 
- Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperātoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu
- Viesnīcas var pieprasīt depozītu, kas tiek atgriezts pēc izmitināšanas termiņa beigām. Klients ir atbildīgs par visiem nodarītiem zaudējumiem viņa dēļ viesnīcā, autobusā, muzejos un citos objektos tūres laikā
- Grupas vadītāja vai vadītājs dod visu informāciju par tūres programmu krievu un latviešu valodā
- Grupas vadītājs patur tiesības mainīt programmas secību, kā arī mainīt plānoto ekskursiju un brīvo laiku, neietekmējot pakalpojuma apjomu.
- Klients patstāvīgi maksā tūristu nodokli izmitināšanas viesnīcās, ja tas nav norādīts ekskursijas programmas sadaļā “Cenā iekļauts”
- Ekskursijas, kas norādītas tūres programmā, notiek krievu valodā, ja vien nav norādīts citādi
- Tūroperators patur tiesības mainīt programmas secību vai objektu maiņu uz līdzvērtīgu, neietekmējot pakalpojuma apjomu
- Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un apskates objektu secība ir orientējoši un var mainīties
- Dodoties ceļojumā Jūms jāņem līdzi derīgo pasi un/vai ID-karte, kā arī iepriekš sazinieties ar konkrētas valsts vēstniecību, lai uzzinātu nepieciešamo pases derīguma termiņu, lai iebrauktu valstī.
- Latvijas pilsoņa pase, kas izsniegta no 1992. gada 1. jūlija līdz 2002. gada 30. jūnijam, nav derīga ceļošanai uz ārzemēm
- Latvijas pilsoņa un nepilsona pase, kas izsniegta uz 50 gadiem, nav derīga ceļojumiem uz valstīm ārpus Šengenas zonas
- Klients ir pilnībā atbildīgs par nepilngadīgu bērnu, ar kuru viņš dodas ceļojumā. Tajā skaitā visu nepieciešamo dokumentu esamību un noteikumu ievērošanu par LR robežas un citu valstu robežu šķērsošanu tūres laikā. Bērnu ceļošanas kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 721 "Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu" no 03.08.2010 https://likumi.lv/ta/id/214902-kartiba...sts-robezu
- Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros
- Lūdzu, pārbaudiet izbraukšanas informāciju 1-2 dienas pirms ceļojuma sākuma, sadaļā "Izbraukšana" un ceļojuma dokumentos, kas saņemti no tūroperatora


Programma tūristiem, kuri plāno apmeklēt pašas populārākās Lisabonas un tās apkārtnes vietas, kā arī paši gatavi daudz laika veltīt patstāvīgām pastaigām.
Zinātkāriem tūristiem Lisabona ir neizsmeļama - muzeji, neparasta arhitektūra, vai vienkārši iespēja izbaudīt neaizmirstamo Portugales virtuvi – tam patiešām ir vajadzīgs daudz laika!
Iespējas iepirkties pārsteigs pat vissizmalicinātākās un izvēlīgākās modes dāmas – cenas ir Eiropā vispievilcīgākās. Un arī tam ir vajadzīgs laiks! Lisabonas apkaimē ir ļoti daudz dažādu milzīgu tirdzniecības centru, kur katram būs iespēja veikt vēlamos pirkumus!

1. DIENA
Satikšanās lidostā Rīgā ~10:50
Lidojums uz Lisabonu pl.12:50
Ierašanās Lisabonā pl. 15:25
*Izlidošanas laiks var tikt mainīts.

Lidostā Jūs sagaidīs VRK Travel pārstāvis.

Transfērs līdz viesnīcai, izvietošanās.2. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Brīva diena atpūtai okeāna krastā, braucienam uz Lisabonu un šopingam, vai par papildus maksu pēc vēlēšanās ekskursija “ Portugāles zelta gredzens”(Lisabona – Obiduša – Batalja – Alkobasa – Tomara)  (ar pusdienām, ieejas biļetes tiek apmaksātas uz vietas)

Obiduša – gleznaina pilsēta, neoficiāli tiek dēveta par “līgavu pilsētu”. Cietokšņa pilsētiņa Obiduša ar ziedos slīgstošajiem ”leļļu namiņiem’’ - to savai līgavai - karalienei Aragonas Izabellai - dāvājis karalis – dzejnieks Denišs I. Izsenos laikos Obidušu bieži apmeklēja portugāles karaļi, lai pavadītu šeit medusmēnesi. Viduslaikos veica svarīgu kara funkciju. Sienas ar zobiņiem, torņi un tornīši, durvis un logu slēģi padara Obidušu par kara arhitektūras piemēru viduslaiku Portugālē. Būs iespēja pastaigāties pa veclaicīgajām ieliņām, aplūkot gleznaino pilsētas ainavu, kas sastāv no baltiem namiņiem ar sarkaniem jumtiem.

Batālja – šajā mazajā pilsētiņā atrodas Portugāles ievērojamākā gotiskā celtne,  Santa Maria da Vitoria klosteris, kas ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Klostera celtniecība gotiska stilā aizsākās tālajā 1385.gadā saskaņā ar karaļa Joana I zvārestu kā pateicības zīme Jaunavai Marijai par karaļa uzvaru pār kastiliešiem, un būvniecība tika pabeigta tikai 1517. gadā.

Pusdienas nacionālā restorānā ar vietējo vīnu un bezalkoholiskajiem dzērieniem.

Tomāra - gleznaina pilsēta, kas atrodas Nabanas upes krastos 140 km no  Lisabonas. Tā tika dibināta rekonkista periodā un daudzu gadsimtu laikā bija templiešu ordeņa īpašums. Te katru akmeni caurvij vēsture. Šeit atrodas viens no grandiozākajiem arhitektūras pieminekļiem Portugālē – Kristus Ordeņa bruņiņieku templis, vienīgais uz planētas izdzīvojušais Templiešu ordeņa mantojums. Templi rotā slavenie logi, viens no tiem ir atvērts apskatei.  Vienu brīdi Anglija piedāvaja norakstīt visu Portugāles parādu apmaiņai pret vienu šādu logu, bet lepnie portugāļi atteicās no šī piedāvājuma.

Alkobasa – ieguvusi savu nosaukumu pateicoties upēm, kuras tek caur šo pilsētu – Alcos un Baça. Šī piemīlīgā pilsētiņa pastāvīgi pievilina romatiķus un mīlniekus, jo tieši šeit klostera bazilikā atrodas Burgundijas dinastijas ģimenes kapenes. Pedru I un Ineses de Kaštru sarkofāgi Alkobasas klostera bazilikā ir novietoti ar kājgali viens otram pretī, lai Pastarā dienā abi mīlētāji varētu drīzāk satikties. Šo bēdīgi slaveno karalisko pāri bieži dēvē par Portugāles Romeo un Džuljetu.


Vai arī ekskursijas brauciens uz Koimbra – Fatima ar pusdienām (pēc vēlēšanās par papildus samaksu)


Koimbra atrodas pusceļā starp Lisabonu un Portu, Mondego krastā un ir ievērības cienīga. Slavena ar savu universitāti – vecākā valstī – un fantastiski brīnišķīgo baznīcu, kluso un mierīgo klosteru un dzīvīgo kultūras iestāžu kolekciju.

Fatima – pilsēta, kura kļuva par ticīgo pielūgsmes vietu kopš 1917.gadā trīs ganiņiem šeit parādījās Jaunava Marija. Tagad Fatimu sauc par “Miera altāri”. Milzīgs cilvēku daudzums no visas pasaules katru gadu ierodas Fatimas Svētās Trīsvienības katerdālē, lai vienreiz dzīvē šķērsotu Svēto laukumu, ejot uz ceļiem līdz pat Svētās Trīsvienības baznīcai, tādējādi tiek uzskatīts, ka šajā brīdī jūs nomazgājat savu senču un visus savus nākamo paaudžu grēkus. Interesanti, ka tā ir vienīgā vieta uz planētas, kur katoliskajai un pareizticīgajai baznīcai nav nekādu pretrunu.

Grotas – Septītais Portugāles brīnums – pazemes pilsēta – alas – dabas veidots Pazemes Valstības brīnums. Pazemes grotas pārsteidz jūsu iztēli – nebeidzams skaits izgaismotu galeriju, izrotātu ar stalaktītiem un stalagmīties, dažiem no tiem ir vairak neka 80 tūkstoši gadu, akmens gleznainība, alu augstās arkas ir tikai neliela daļa no tā, kas ir redzams šī brauciena laikā.


Atgriesanās viesnīcā.3. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Brīva diena vai arī par papildus samaksu pēc Jūsu vēlēšanās ekskursija uz Portugāles dienvidu provinci – Setubalu (cenā iekļautas pusdienas Rodizio zivju restorānā un vīna degustācija)

Provinces sirds – pilsēta, kura ir trešā pēc nozīmes zvejniecības osta Portugālē.

Uzkāpsim līdz Kristus statujai. No putna lidojuma augstuma pavērsies skats uz balto pilsētu – Lisabonu.

Pusdienas vietēja tavernā – zivju rodizio (milzīga dažādi pagatavotu zivju un jūras velšu izlase)

Mūsu ceļš mūs vedīs caur Arabidas Nacionālo parku, kas ir slavens ar savām fantastiski gleznainajām ainavām, no kalnu galotnēm līdz pat bezgalīgajam okeānam. Iepazīsimies ar vīna darīšanas vēsturi, dienvidu reģiona vīnu degustācija, tai skaitā brīnisķīgā Muscatel vīna degustācija.

Vēl ceļš mūs vedīs pāri diviem Lisabonas tiltiem (pašu augstāko un pašu garāko Eiropā)

Atgriešanās viesnīcā.4. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Ekskursija Lisabonā (ir iekļauta ekskursiju pakā)*

*Tūristiem, kuri ierodas piektdienās, ekskursija norisinās pēdēja tūres dienā

Lisabona! Šķiet, ka pilsētas nosaukums nāk no feniķiešu izteiksmes, "Alis-Ubbo", kas nozīmē "klusu līci", kas robežojas ar diviem tiltiem, lielākajiem inženiertehniskajiem šedevriem, piešķirot Lisabonai īpašu šarmu. Pilsēta uz septiņiem pakalniem un daudzi tās slavenākie apskates objekti redzami no jebkura skatu punkta. Lisabona ir balta bilsēta ar zināmu Vidusjūras raksturu. Lisabona ir daudzveidīga pilsēta. Alfama, Baiša un Bairu Altu – dzīvības pilni vēsturiskie rajoni. Lisabona – Belema, Težu upes krastā, nesteidzīga un rāma. Tieši no šejienes savos ceļojumos apkārt pasaulei devās Enrike Jūrasbraucējs, Fernāns Magelāns, Vasko da Gama, šeit piestāja arī Kristofers Kolumbs. Šeit Jūs redzēsiet 16.gs. pieminekli – Belema torni. Lisabonai šis tornis ir tik pat nozīmīgs, kā Parīzei Eifeļa tornis.

Aplūkosims Žeronīma klostera varenību – izcils Manuelino stila paraugs.

Pēc pusdienām brīvais laiks vai pēc vēlēšanas par papildus samaksu ekskursija  uz Mafru, Žoze Franku ciematiņš – Eriserjera.

Mafra – slavena ar savu grandiozo Pils kompleksu. Celtniecība tika uzsākta 1717.gadā, klostera vietā, kur dzīvoja franču mūki.  Bagātības, kas ieplūda no Brazīlijas izsauca Kārlim V vēlmi aizēnot slaveno spāņu Eskoriālu, pārspējot to gan lielumā, gan krāšņumā, un par godu mantinieka piedzimšanai viņš ķērās pie ieceres realizēšanas.

Žoze Franku – tā ir Portugale miniatūrā. Šiet ir arī ļoti labs keramikas suvenīru veikals.

Viegls lančs ar vietējo vīnu.

Eriserjera – pilsētiņa, kur pirmajā mirklī liekas, ka nekas nenotiek – tikai okeāns piesaista skatu un jūtas ar savu enerģiju. Bet prom doties negribas. Eriserjeras atrašanās vieta atgādina amfiteātri, kur, no jebkura skatu punkta, redzams okeāns visā tā krāšņumā. Kādreiz tieši no šejienes tika piegādatas zivis uz karaļnamu un tieši no šejienes 1910.gada 5.oktobrī pēdējaos Portugāles karalis devās izsūtījuma uz Angliju un uz visiem laikiem pameta dzimteni.5. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Ekskursija uz Sintru, Rokas ragu, Kaškaišu un Ešorilu, (Iekļauta ekskursiju pakā)

Brauksim pa vienu no skaistākajiem pasaules ceļiem, gar Atlanijas okeānu uz Lisabonas rivjēru.

Kaškaiša un Ešorila – luksusa kūrorti, kur atpūsties mīl ne tikai paši portugāļi, bet arī tūristi no visas pasaules. Apstāsimies pie "Velna mutes" klints - mītiska vieta, ar kuru ir saistītas daudzas leģendas ...

Rokas rags - Eiropas galējais rietumu punkts. Šeit pavisam negaidīti beidzas Eiropa – starp klintīm un Atlantijas okeāna vējiem. Jums būs iespēja sajust un gūt dziļu šīs vietas enerģiju.

Sintra – Portugāles pērle – viena no portugāļu monarhu un aristokrātu visiemīļotakajām atpūtas vietām. Pilsēta un tās pakalni nosēti ar pasakainām pilīm un fantastiskām villām, tādējādi apburot apmeklētājus jau vairāku gadsimtu garumā.

Apmeklēsim vienu no Sintras romantiskākajām vietām - pasaku pilij vai apburtai sapņu zemei līdzīgo "Quinta da Regaleira" pili, kas iekļauta arī UNESCO pasaules kultūras mantojumā. Šajā noslēpumainajā vietā ir milzumdaudz klusu, ēnainu nostūru ar romantiskām drupām, torņi un tiltiņi, dīķi un ūdenskritumi, freskas, grotas, strūklakas un pat vesela tuneļu un alu sistēma, kas savieno akas. Pils teritoriju rotā parks, kas pirmsākumos bija paredzēts radīt kā “ Paradīzes dārzs”, tāpec šeit tika atvesti un iestādīti ļoti daudzi eksotiski augi.

Brīvais laiks Sintrā vai pēc izvēles iespēja apmeklēt Pena pili.

Vakarā pēc vēlēšanās Fadu ar vakariņām par papildus samaksu.

Atgriešanās viesnīcā, atpūta.6. DIENA

Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks vai pēc vēlēšanās par papildus samaksu ekskursija Keluša pils – Mafra – Eriserjera – Žoze Franku ciematiņš (cenā iekļauts viegls lančs)

Keluša – Karaļpils, kas uzcelta Rokoko stilā 18.gs. Izsmalcināta, izveidota rozā toņos, ko ieskauj plaši dārzi ar daudzām nojumēm, antīkām statujām un strūklakām. Daudzi tūristi salīdzina Kelušu ar franču Versaļu. Jūs iepazīsieties ar interesanto pils vēsturi, kura kādreiz bijusi karaļu rezidence. Pils interjers rada neizdzēšamu iespaidu.

Mafra – slavena ar savu grandiozo Pils kompleksu. Celtniecība tika uzsākta 1717.gadā, klostera vietā, kur dzīvoja franču mūki.  Bagātības, kas ieplūda no Brazīlijas izsauca Kārlim V vēlmi aizēnot slaveno spāņu Eskoriālu, pārspējot to gan lielumā, gan krāšņumā, un par godu mantinieka piedzimšanai viņš kērās pie ieceres realizēšanas.

Žoze Franku – tā ir Portugale miniatūrā. Šiet ir arī ļoti labs keramikas suvenīru veikals.

Viegls lančs ar vietējo vīnu.

Eriserjera – pilsētiņa, kur pirmaja mirklī liekas, ka nekas nenoties – tikai okeāns piesaista skatu un jūtas ar savu enerģiju. Bet prom doties negribas. Eriserjeras atrašanās vieta atgādina amfiteātri, kur, no jebkura skatu punkta, redzams okeāns visā ta krāšņumā. Kādreiz tieši nošejienes tika piegādatas zivis uz karaļnamu un tieši no šejienes 1910.gada 5.oktobrī pēdējaos Portugāles karalis devās izsūtījuma uz Angliju un uz visiem laikiem pameta dzimteni.7. DIENA

Brokastis viesnīcā. Brīva diena vai pēc vēlēsanās par papildus samaksu brauciens uz Portu ar ātrvilcienu/autobusu.

Portu apskates ekskursija (kājām un ar autobusu).

Pēc velēšanās – vīna pagrabu apmeklējums un slaveno Portvīna šķirņu vīnu degustācija (papildus samaksa)

Portu– lieliska pilsēta, kura nav līdzīga nekam pasaulē, Portvīna dzimtene. Pilsēta, kura deva nosaukumu visai valstij. Viena no skaistākajām pilsētām pasaulē, Portugāles ziemeļu galvaspilsēta, autentisks muzejs zem klajas debess. Portu centrs ir saglabājies tāds, kāds tas tika radīts vairāku gadsimtu laikā. Ribeira – viens no pašiem slavenākajiem pilsētas rajoniem, te atrodas stāvas ieliņas ar veclaicīgām, pasteļtoņos krāsotām, mājiņām, šaurās sķērsieliņas, iekšpagalmi un kafejnīcas. Šeit joprojām dzīvo vietējie iedzīvotāji, tāpēc šodien Ribeira kvartāls drīzāk ir nacionālās tautas kultūras muzejs zem klajas debess. Sao-Bentu stacija (Estacao Sao Bento), kura celta klostera vietā. Stacijas galvenās zāles sienas ir dekorētas ar milzīgu Azulezhu flīžu paneli par spilgtākajām Portugāles vēstures epizodēm. Katedrāle Se glabā daudz pagātnes dārgumu. Netālu no Katedrāles atrodas portugāļu baroka šedevrs – bijušā Bīskapa pils (XVII gs). Viena no skaistākajām Portu baznīcām – Svētā Francisko baznīca (1400 g.) gotiskas stilā, atrodas netālu no Douru upes. Blakus baznīcai atrodas Biržas pils, kura tika celta iznīcinātā klostera vietā 1842 g., pils izbrīna ar savu grezno iekšējo dekoru. Netālu no pilsētas dārza Kordoarija paceļas Klegiruš tornis – Portu simbols, kuru cēla Itāļu arhitekts N. Nazoni 18. gadsimtā. Šos un vēl daudzus citus Portu brīnums būs iespējams redzēt ekskursijas laikā.

Brīvais laiks pilsētā.

Atgriešanās Lisabonā.8. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Brīvais laiks pastaigām pa pilsētu vai šopingam.

Transfērs uz lidostu.

Izlidosana uz Rīgu pl. 16:10

Ielidošana Rīgā pl. 22:35

*Aviolidojuma laiks var būt mainīts.

EKSKURSIJAS

Ekskursija Lisabonā

(Iekļauta EKSKURSIJU PAKETE)

Ilgums 4.5 stundas, notiek piektdienās


Lisabona! Šķiet, ka pilsētas nosaukums nāk no feniķiešu izteiksmes, "Alis-Ubbo", kas nozīmē "klusu līci", kas robežojas ar diviem tiltiem, lielākajiem inženiertehniskajiem šedevriem, piešķirot Lisabonai īpašu šarmu. Pilsēta uz septiņiem pakalniem un daudzi tās slavenākie apskates objekti redzami no jebkura skatu punkta. Lisabona ir balta bilsēta ar zināmu Vidusjūras raksturu. Lisabona ir daudzveidīga pilsēta. Alfama, Baiša un Bairu Altu – dzīvības pilni vēsturiskie rajoni. Lisabona – Belema, Težu upes krastā, nesteidzīga un rāma. Tieši no šejienes savos ceļojumos apkārt pasaulei devās Enrike Jūrasbraucējs, Fernāns Magelāns, Vasko da Gama, šeit piestāja arī Kristofers Kolumbs. Šeit Jūs redzēsiet 16.gs. pieminekli – Belema torni. Lisabonai šis tornis ir tik pat nozīmīgs, kā Parīzei Eifeļa tornis.

Aplūkosims Žeronīma klostera varenību – izcils Manuelino stila paraugs.


Ekskursija uz Sintru, Rokas ragu, Kaškaišu un Ešorilu

(Iekļauta EKSKURSIJU PAKETE)

Brauksim pa vienu no skaistākajiem pasaules ceļiem, gar Atlanijas okeānu uz Lisabonas rivjēru.

Kaškaiša un Ešorila – luksusa kūrorti, kur atpūsties mīl ne tikai paši portugāļi, bet arī tūristi no visas pasaules. Apstāsimies pie "Velna mutes" klints - mītiska vieta, ar kuru ir saistītas daudzas leģendas ...

Rokas rags - Eiropas galējais rietumu punkts. Šeit pavisam negaidīti beidzas Eiropa – starp klintīm un Atlantijas okeāna vējiem. Jums būs iespēja sajust un gūt dziļu šīs vietas enerģiju.

Sintra – Portugāles pērle – viena no portugāļu monarhu un aristokrātu visiemīļotakajām atpūtas vietām. Pilsēta un tās pakalni nosēti ar pasakainām pilīm un fantastiskām villām, tādējādi apburot apmeklētājus jau vairāku gadsimtu garumā.

Apmeklēsim vienu no Sintras romantiskākajām vietām - pasaku pilij vai apburtai sapņu zemei līdzīgo "Quinta da Regaleira" pili, kas iekļauta arī UNESCO pasaules kultūras mantojumā. Šajā noslēpumainajā vietā ir milzumdaudz klusu, ēnainu nostūru ar romantiskām drupām, torņi un tiltiņi, dīķi un ūdenskritumi, freskas, grotas, strūklakas un pat vesela tuneļu un alu sistēma, kas savieno akas. Pils teritoriju rotā parks, kas pirmsākumos bija paredzēts radīt kā “ Paradīzes dārzs”, tāpec šeit tika atvesti un iestādīti ļoti daudzi eksotiski augi.

Brīvais laiks Sintrā vai pēc izvēles iespēja apmeklēt Pena pili.


Portugāles zelta gredzens”(Lisabona – Obiduša – Batalja – Alkobasa – Tomara)

(ar pusdienām)


Obiduša – gleznaina pilsēta, neoficiāli tiek dēveta par “līgavu pilsētu”. Cietokšņa pilsētiņa Obiduša ar ziedos slīgstošajiem ”leļļu namiņiem’’ - to savai līgavai - karalienei Aragonas Izabellai - dāvājis karalis – dzejnieks Denišs I. Izsenos laikos Obidušu bieži apmeklēja portugāles karaļi, lai pavadītu šeit medusmēnesi. Viduslaikos veica svarīgu kara funkciju. Sienas ar zobiņiem, torņi un tornīši, durvis un logu slēģi padara Obidušu par kara arhitektūras piemēru viduslaiku Portugālē. Būs iespēja pastaigāties pa veclaicīgajām ieliņām, aplūkot gleznaino pilsētas ainavu, kas sastāv no baltiem namiņiem ar sarkaniem jumtiem.

Batālja – šajā mazajā pilsētiņā atrodas Portugāles ievērojamākā gotiskā celtne,  Santa Maria da Vitoria klosteris, kas ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Klostera celtniecība gotiska stilā aizsākās tālajā 1385.gadā saskaņā ar karaļa Joana I zvārestu kā pateicības zīme Jaunavai Marijai par karaļa uzvaru pār kastiliešiem, un būvniecība tika pabeigta tikai 1517. gadā.

Pusdienas nacionālā restorānā ar vietējo vīnu un bezalkoholiskajiem dzērieniem.

Tomāra - gleznaina pilsēta, kas atrodas Nabanas upes krastos 140 km no  Lisabonas. Tā tika dibināta rekonkista periodā un daudzu gadsimtu laikā bija templiešu ordeņa īpašums. Te katru akmeni caurvij vēsture. Šeit atrodas viens no grandiozākajiem arhitektūras pieminekļiem Portugālē – Kristus Ordeņa bruņiņieku templis, vienīgais uz planētas izdzīvojušais Templiešu ordeņa mantojums. Templi rotā slavenie logi, viens no tiem ir atvērts apskatei.  Vienu brīdi Anglija piedāvaja norakstīt visu Portugāles parādu apmaiņai pret vienu šādu logu, bet lepnie portugāļi atteicās no šī piedāvājuma.

Alkobasa – ieguvusi savu nosaukumu pateicoties upēm, kuras tek caur šo pilsētu – Alcos un Baça. Šī piemīlīgā pilsētiņa pastāvīgi pievilina romatiķus un mīlniekus, jo tieši šeit klostera bazilikā atrodas Burgundijas dinastijas ģimenes kapenes. Pedru I un Ineses de Kaštru sarkofāgi Alkobasas klostera bazilikā ir novietoti ar kājgali viens otram pretī, lai Pastarā dienā abi mīlētāji varētu drīzāk satikties. Šo bēdīgi slaveno karalisko pāri bieži dēvē par Portugāles Romeo un Džuljetu.


Ekskursijas brauciens uz Koimbra – Fatima ar pusdienām


Koimbra atrodas pusceļā starp Lisabonu un Portu, Mondego krastā un ir ievērības cienīga. Slavena ar savu universitāti – vecākā valstī – un fantastiski brīnišķīgo baznīcu, kluso un mierīgo klosteru un dzīvīgo kultūras iestāžu kolekciju.

Fatima – pilsēta, kura kļuva par ticīgo pielūgsmes vietu kopš 1917.gadā trīs ganiņiem šeit parādījās Jaunava Marija. Tagad Fatimu sauc par “Miera altāri”. Milzīgs cilvēku daudzums no visas pasaules katru gadu ierodas Fatimas Svētās Trīsvienības katerdālē, lai vienreiz dzīvē šķērsotu Svēto laukumu, ejot uz ceļiem līdz pat Svētās Trīsvienības baznīcai, tādējādi tiek uzskatīts, ka šajā brīdī jūs nomazgājat savu senču un visus savus nākamo paaudžu grēkus. Interesanti, ka tā ir vienīgā vieta uz planētas, kur katoliskajai un pareizticīgajai baznīcai nav nekādu pretrunu.

Grotas – Septītais Portugāles brīnums – pazemes pilsēta – alas – dabas veidots Pazemes Valstības brīnums. Pazemes grotas pārsteidz jūsu iztēli – nebeidzams skaits izgaismotu galeriju, izrotātu ar stalaktītiem un stalagmīties, dažiem no tiem ir vairak neka 80 tūkstoši gadu, akmens gleznainība, alu augstās arkas ir tikai neliela daļa no tā, kas ir redzams šī brauciena laikā.Ekskursija  uz Mafru, Žoze Franku ciematiņš – Eriserjera

Ilgums 4 stundas


Mafra – slavena ar savu grandiozo Pils kompleksu. Celtniecība tika uzsākta 1717.gadā, klostera vietā, kur dzīvoja franču mūki.  Bagātības, kas ieplūda no Brazīlijas izsauca Kārlim V vēlmi aizēnot slaveno spāņu Eskoriālu, pārspējot to gan lielumā, gan krāšņumā, un par godu mantinieka piedzimšanai viņš ķērās pie ieceres realizēšanas.

Žoze Franku – tā ir Portugale miniatūrā. Šiet ir arī ļoti labs keramikas suvenīru veikals.

Viegls lančs ar vietējo vīnu.

Eriserjera – pilsētiņa, kur pirmajā mirklī liekas, ka nekas nenotiek – tikai okeāns piesaista skatu un jūtas ar savu enerģiju. Bet prom doties negribas. Eriserjeras atrašanās vieta atgādina amfiteātri, kur, no jebkura skatu punkta, redzams okeāns visā tā krāšņumā. Kādreiz tieši no šejienes tika piegādatas zivis uz karaļnamu un tieši no šejienes 1910.gada 5.oktobrī pēdējaos Portugāles karalis devās izsūtījuma uz Angliju un uz visiem laikiem pameta dzimteni.


Ekskursija uz Portugāles dienvidu provinci – Setubalu

(cenā iekļautas pusdienas Rodizio zivju restorānā un vīna degustācija)

Provinces sirds – pilsēta, kura ir trešā pēc nozīmes zvejniecības osta Portugālē.

Uzkāpsim līdz Kristus statujai. No putna lidojuma augstuma pavērsies skats uz balto pilsētu – Lisabonu.

Pusdienas vietēja tavernā – zivju rodizio (milzīga dažādi pagatavotu zivju un jūras velšu izlase)

Mūsu ceļš mūs vedīs caur Arabidas Nacionālo parku, kas ir slavens ar savām fantastiski gleznainajām ainavām, no kalnu galotnēm līdz pat bezgalīgajam okeānam. Iepazīsimies ar vīna darīšanas vēsturi, dienvidu reģiona vīnu degustācija, tai skaitā brīnisķīgā Muscatel vīna degustācija.

Vēl ceļš mūs vedīs pāri diviem Lisabonas tiltiem (pašu augstāko un pašu garāko Eiropā)


Ekskursija Keluša pils – Mafra – Eriserjera – Žoze Franku ciematiņš

(cenā iekļauts viegls lančs)

Keluša – Karaļpils, kas uzcelta Rokoko stilā 18.gs. Izsmalcināta, izveidota rozā toņos, ko ieskauj plaši dārzi ar daudzām nojumēm, antīkām statujām un strūklakām. Daudzi tūristi salīdzina Kelušu ar franču Versaļu. Jūs iepazīsieties ar interesanto pils vēsturi, kura kādreiz bijusi karaļu rezidence. Pils interjers rada neizdzēšamu iespaidu.

Mafra – slavena ar savu grandiozo Pils kompleksu. Celtniecība tika uzsākta 1717.gadā, klostera vietā, kur dzīvoja franču mūki.  Bagātības, kas ieplūda no Brazīlijas izsauca Kārlim V vēlmi aizēnot slaveno spāņu Eskoriālu, pārspējot to gan lielumā, gan krāšņumā, un par godu mantinieka piedzimšanai viņš kērās pie ieceres realizēšanas.

Žoze Franku – tā ir Portugale miniatūrā. Šiet ir arī ļoti labs keramikas suvenīru veikals.

Viegls lančs ar vietējo vīnu.

Eriserjera – pilsētiņa, kur pirmaja mirklī liekas, ka nekas nenoties – tikai okeāns piesaista skatu un jūtas ar savu enerģiju. Bet prom doties negribas. Eriserjeras atrašanās vieta atgādina amfiteātri, kur, no jebkura skatu punkta, redzams okeāns visā ta krāšņumā. Kādreiz tieši nošejienes tika piegādatas zivis uz karaļnamu un tieši no šejienes 1910.gada 5.oktobrī pēdējaos Portugāles karalis devās izsūtījuma uz Angliju un uz visiem laikiem pameta dzimteni.


Brauciens uz Portu ar ātrvilcienu/autobusu.

Portu apskates ekskursija (kājām un ar autobusu).

Pēc velēšanās – vīna pagrabu apmeklējums un slaveno Portvīna šķirņu vīnu degustācija (papildus samaksa)

Portu– lieliska pilsēta, kura nav līdzīga nekam pasaulē, Portvīna dzimtene. Pilsēta, kura deva nosaukumu visai valstij. Viena no skaistākajām pilsētām pasaulē, Portugāles ziemeļu galvaspilsēta, autentisks muzejs zem klajas debess. Portu centrs ir saglabājies tāds, kāds tas tika radīts vairāku gadsimtu laikā. Ribeira – viens no pašiem slavenākajiem pilsētas rajoniem, te atrodas stāvas ieliņas ar veclaicīgām, pasteļtoņos krāsotām, mājiņām, šaurās sķērsieliņas, iekšpagalmi un kafejnīcas. Šeit joprojām dzīvo vietējie iedzīvotāji, tāpēc šodien Ribeira kvartāls drīzāk ir nacionālās tautas kultūras muzejs zem klajas debess. Sao-Bentu stacija (Estacao Sao Bento), kura celta klostera vietā. Stacijas galvenās zāles sienas ir dekorētas ar milzīgu Azulezhu flīžu paneli par spilgtākajām Portugāles vēstures epizodēm. Katedrāle Se glabā daudz pagātnes dārgumu. Netālu no Katedrāles atrodas portugāļu baroka šedevrs – bijušā Bīskapa pils (XVII gs). Viena no skaistākajām Portu baznīcām – Svētā Francisko baznīca (1400 g.) gotiskas stilā, atrodas netālu no Douru upes. Blakus baznīcai atrodas Biržas pils, kura tika celta iznīcinātā klostera vietā 1842 g., pils izbrīna ar savu grezno iekšējo dekoru. Netālu no pilsētas dārza Kordoarija paceļas Klegiruš tornis – Portu simbols, kuru cēla Itāļu arhitekts N. Nazoni 18. gadsimtā. Šos un vēl daudzus citus Portu brīnums būs iespējams redzēt ekskursijas laikā.

Brīvais laiks pilsētā.


Fadu ar vakariņam


Vakariņu laikā Jums būs iespēja ne tikai iepazīt tipisku portugāļu virtuvi un vietējos vīnus, bet arī gremdēties īpašā portugāļu likteņstāstu atmosfērā, kuri tiek izteikti Fado dziesmās.Rezervēt
JA JUMS IR RADUŠIES KĀDI JAUTĀJUMI, LŪDZU, ZVANIET: (+371) 28-445-288
Tūres datumi
Datums
Vietu skaits
Cena
+ ekskursiju pakete
Cena bez
ekskursiju paketes
04.08.2020
-
11.08.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
07.08.2020
-
14.08.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
11.08.2020
-
18.08.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
14.08.2020
-
21.08.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
18.08.2020
-
25.08.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
21.08.2020
-
28.08.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
25.08.2020
-
01.09.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
28.08.2020
-
04.09.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
01.09.2020
-
08.09.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
04.09.2020
-
11.09.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
08.09.2020
-
15.09.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
11.09.2020
-
18.09.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
15.09.2020
-
22.09.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
18.09.2020
-
25.09.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
22.09.2020
-
29.09.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
25.09.2020
-
02.10.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
29.09.2020
-
06.10.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
02.10.2020
-
09.10.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
06.10.2020
-
13.10.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
09.10.2020
-
16.10.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
13.10.2020
-
20.10.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
16.10.2020
-
23.10.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
20.10.2020
-
27.10.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
23.10.2020
-
30.10.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
27.10.2020
-
03.11.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
30.10.2020
-
06.11.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
03.11.2020
-
10.11.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
06.11.2020
-
13.11.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
10.11.2020
-
17.11.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
13.11.2020
-
20.11.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
17.11.2020
-
24.11.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
20.11.2020
-
27.11.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
24.11.2020
-
01.12.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
27.11.2020
-
04.12.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
01.12.2020
-
08.12.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
04.12.2020
-
11.12.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
08.12.2020
-
15.12.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
11.12.2020
-
18.12.2020
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€839
Ekskursiju pakete

2 ekskursijas - €99

Tūres ilgums

8 dienas

Izbraukšana/Atgriešanās

Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta (RIX), Latvija

Izbraukšana: RIX 12:50 - LIS 15:25
Atgriešanās: LIS 16:10 - RIX 22:35