SANKTPĒTERBURGA PLESKAVA

Karēlija ir ļoti skaista gan ziemā, gan vasarā. Šī vieta var iepatikties vēstures cienītājiem, tiem kam paīk skaistas ainavas, ka arī tiem , kuri vēlās noiet kvestu pēc Kalevallas motīviem. Ka arī aktīvas atpūtas cienītājiem. 

CENĀ IEKĻAUTS:
Brauciens tūrisma klases autobusā (visa brauciena garumā)
Grupas vadītāja-gida pakalpojumi (latviešu un krievu valodā)
3 naktis 3* viesnīcā Sanktpēterburgā ar brokastīm

EKSKURSIJU PAKETE (4 ekskursijas) - 60:
Apskates ekskursija Pleskavā
Apskates ekskursija Sankt Peterburgā
Izbraukuma ekskursija uz kalnu parku - Ruskealu
Pārbrauciens uz Carskoje selo jeb Puškinu

EKSKURSIJAS:
Apskates ekskursija Pleskavā 
Apskates ekskursija Sankt Peterburgā
Izbraukuma ekskursija uz kalnu parku - Ruskealu 
Pārbrauciens uz Carskoje selo jeb Puškinu 
Brauciens ar kuģīti pa Sanktpēterburgas kanāliem
Karēlijas degvīna un balzamu degustācija (5 dzērieni)

Atpūtai ideāls ir Ruskeala kalnu parks. Parks, kurš ir appludināts ar veco marmora ezeru, kas pārveidojas par brinišķigi tīru ezeru ar marmora grotiem.  Parka teritorijā notiek dažādas ekskursijas, var apmēklēt parku ar gidu, vai patstāvīgi. Tiem kas vēlās ekstrēmu var pārbraukt ar kanātu virs ezera, bet vasarā izbraukt ar laivu pa pazemes ezeru. Tūristus šeit vizina arī uz banāna vai sniega kuteriem. Cilvēki ļoti vēlās atgriezties  šeit arī zeltainā rudenī, lai apskatītu tikrizzilu ūdeni kanjonā un priecāties zeltainām lapam kokos. 

PAPILDUS PAKALPOJUMI:
Piemaksa par papildus sēdvietu autobusā - 75€
Izmitināšana vienvietīgā numurā
Veselības apdrošināšana
Ieeja apskates vietās un izklaides pasākumos
Ieejas maksa ceļojumā minētajos apskates objektos
Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi
Medicīniskā apdrošināšana
BĒRNIEM:
Ja Jūs ceļojat ar bērnu vecumā no 0 līdz 12 gadiem - bērns saņem atlaidi ekskursijas paketēm un papildus ekskursijām.

SVARĪGA INFORMĀCIJA:
Ekskursijas tiek vadītas krievu valodā.
Grupas vadītājam ceļojuma laikā ir tiesības mainīt un regulēt izbraukšanas laikus (nemainot programmu), kā arī laikus, kas atvēlēti ekskursijām un brīvajam laikam.
Ieejas biļetes un citi maksas pakalpojumi tiek apmaksāti uz vietas
Tūristu datu maiņu, kuri ir reģistrēti ceļojumam, ir iespējams veikt ne vēlāk kā 14 darba dienas pirms ceļojuma sākuma.
Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperatoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu.
Grupas vadītājs - latviešu un krievu valodā.
Sīkāku informāciju par izbraukšanu lūdzam skatīties sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms ceļojuma.
Par naudas maiņu ir vērts parūpēties jau Latvijā.

VĪZU REŽIMS:
Latvijas, Igaunijas, Lietuvas pilsomnim ir nepieciešama vīza
Vīzas cena - 75 €*
* apdrošināšana nav iekļauta

Vīzas saņemšanai ir vajadzīgi šādi dokumenti:
1. Pase ar derīguma termiņu 6 men. pēc atgriešanas
2. Foto 3.5*4.5, sejas 70% baltā fonā
3. Apdrošināšana ceļojumā laikā
4, Pasē jābūt 3 tīras lpp vīzam
Izgatavošanas laiks līdz 12 darba dienam

Lejuplādēt ceļojuma programmu (docx)1. DIENA
Izbraukšana no Rīgas plkst. 6.00. Pārbrauciens pa Latvijas, Igaunijas un Krievijas teritoriju. Apstāšanās Pleskavā. Apskates ekskursija Pleskavā (iekļautā eks. paketē). Pleskavas aizsākumi rodami 7. gs., divus gadsimtus vēlāk tā minēta Nestora hronikā, vēstot par Kijevas kņaza Igora laulībām ar pleskavieti Olgu, kuras mazdēls 988. g. ieviesa Krievijā kristietību. Pleskava ir brīnišķīga jebkurā gadalaikā: pavasarī un rudenī par pilsētu jūsmo dzejnieki un mākslinieki, ziemā tā piemērota lūgšanām un kontemplācijai, bet vasarā – kā radīta romantiķiem! Īsajā ekskursijā pa pilsētu redzēsim gan slaveno Pleskavas Kremli (“Krom”) un Veļikajas upi, gan vienu no Viduslaiku Eiropas varenākajiem torņiem – Pokrova torni. Brīvajā laikā – iespēja papusdienot un iegādāties suvenīrus. Pēc pusdienām – izbraukšana un Sanktpēterburgu. Vakarā - iekārtošanās viesnīcā.
2. DIENA
Brokastis. Apskates ekskursija Sankt Peterburgā (iekļautā eks. paketē). Greznie Īzakas un Pils laukuma ansambļi, Admiralitāte, Ņevas krastmala, Marmora un Meņšikova pils krāšņums, Vasiļjevas salas strēle – Biržas pils, Rostrālas kolonnas, “Auroras” kreiseris, Pētera māja, Kazaņas katedrāle. Īzakas katedrāles apmeklējums. Templis, kas ir kļuvis par muzeju, kurā cilvēki ierodas kā templī… Īzakas katedrāle - unikāls arhitektūras piemineklis, viena no labākajām katedrālēm Eiropā, izcils krievu mākslas kulta piemērs. Māksliniecisks katedrāles noformējums iekļauj sevī ietekmīgākās krievu monumentālās glezniecības kopumu XIX gadsimtā, ieskaitot vairāk kā 150 mākslas darinājumu. Starp tiem slavenie mākslinieka Vasilija Šebujeva, Karla Brjulova, Fjodora Bruni darbi. Vairāk kā 300 statujas, skulpturālas grupas un reljefi ir izpildīti pateicoties Ivanam Vitali. Lielu lomu dekoratīvajā mākslā spēlē vairāk kā 60 mozaīkas darinājumi , kas ir darināti krievu māksliniekiem. Visnotaļ lielu interesi izraisa vitrāžas, vienas no lielākajām Krievijā. Petropavlovskas cietokšņa apmeklējums. Pusdienas. Brauciens ar kuģīti pa Sanktpēterburgas kanāliem (pēc vēlēšanas par papild.maksu) Lieliska iespēja aplūkot slavenās vietas no ūdens - citā, neierastā skatījumā. Ziemas pils, Petropavlova pils. Skats uz tiltiem, kā arī daudz kas cits. (ir iespējams tikai navigācijas sezonā). Brīvais laiks, nakts viesnīcā.
3. DIENA
Agra izbraukšana no viesnīcas (ap plkst. 5.30 – brokastis ņemamas līdzi). Izbraukuma ekskursija uz kalnu parku – Ruskealu (iekļauta eks. paketē) Pārbrauciens caur Priozersku(sanitārā pietura pēc ~120 km) līdz leģendām apvītajai Sortavalai. Viena no tās reliģiskajām leģendām saistīta ar Valaamas un Koneveta klosteru tuvumu. Tā vēsta, ka vārds “Sortavala” ir tulkojams kā “Velna vara” (somu val. sorta – velns, valta – vara), jo tieši šai krastā pēc Valaama iesvētīšanas esot piestājis tā pirmo mūku izdzītais nešķīstais gars. Pilsētas centrālā daļa atgādina uz milzu akmens grēdas izvietotu amfiteātri. Sortavalu jo interesantāku padara fakts, ka kopš savas rašanās (pirmoreiz minēta 15. gs.) tā ir paspējusi pabūt gan Krievijas, gan Zviedrijas, gan Somijas pārvaldībā, tāpēc ir bagāta ar savdabīgu kultūras un arhitektūras mantojumu. Otrā pasaules kara laikā pilsēta smagi cieta no bombardēšanas, tomēr vēsturiskais centrs brīnumainā kārtā palika vesels. Tādējādi līdz pat šai dienai Sortavalā varam aplūkot 19. gs. beigu koka celtnes, un tā ir otrais nozīmīgākais (pirmais – Petrozavodska) tūrisma centrs Karēlijas republikā. Šai ziņā liela nozīme ir Sortavalas atrašanās vietai – tā ir viens no punktiem, kuros sākas ūdenstūrisma maršruti uz Valaamu. Pusdienas pilsētas centrā. Pārbrauciens uz slaveno apskates objektu – Tohmaiokas upes ūdenskritumiem. Šie četri ūdenskritumi ir 3–4 metru augsti un izkārtoti upes divās gultnēs, ko šķir klinšaini krasti. Tohmaiokas ūdenskritumi ir skaisti dabas un arī kinematogrāfijas objekti – šeit uzņemtas slavenas ainas no filmām “Bet rītausmas šeit klusas”, “Tumšā pasaule” un citas. Par dienas kulmināciju kļūs ekskursija uz Eiropā unikālo, Krievijā vienīgo un Karēlijā pirmo kalnu parku – Ruskealu. Marmora ieguves procesā šeit izveidojušies trīs karjeri, ko savā starpā savieno ejas. Pēc marmora ieguves pārtraukšanas senās pamestās akmeņlauztuves pārtapušas par skaistiem kalnu ezeriem – balta marmora kausiem, kas pildīti ar tīru zilganzaļas nokrāsas ūdeni. Otra šāda parka, ko veidotu šahtu, eju, štreku un grotu caurvīti marmora masīvi ar cilvēka darinātu marmora “kausu”, Eiropā nav. Tieši šeit iegūtas marmora plāksnes daudzu Sanktpēterburgas arhitektūras šedevru, tostarp majestātiskās Īzaka katedrāles apdarei. Ruskealas balto nakšu krāsas marmors ar iezaļgano, ziemeļblāzmas mirdzumam līdzīgo stīgojumu tika iegūts un izmantots visdažādāko arhitektūras veidojumu rotāšanai. Pelēcīgi zaļganais un gaiši pelēkais Ruskealas marmors rotā Sanktpēterburgas metro staciju “Primorskaja” un “Ladožskaja” zāles. Brīvajā laikā – iespēja nobraukt pa trosi un iegādāties suvenīrus. Atpakaļceļā Lahdenpohjē – Karēlijas degvīna un balzamu (5 dzērienu) degustācija (pēc vēlēšanas par papild.maksu) Vēla atgriešanās viesnīcā (ap plkst. 23.00).
4. DIENA
Vēlas brokastis, numuriņu atbrīvošana. Pārbrauciens uz Carskoje selo jeb Puškinu (iekļauta eks. paketē) – vienu no krievu imperatoru ārpilsētas rezidencēm. Īsa ekskursija pa parku, iespēja apmeklēt slavenā arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projektēto Katrīnas pili, aplūkot Zelta zāli un istabu anfilādi, kā arī, protams, jūsmot par atjaunoto Dzintara istabu (Ieejas biļetes un citi maksas pakalpojumi tiek apmaksāti uz vietas) Brīvais laiks. Hipermārketa “Lenta” apmeklējums, izbraukšana uz mājām (ap 18.30)
5. DIENA
Tranzīts pa Krievijas Federācijas, Igaunijas un Latvijas teritoriju. Atgriešanās Rīgā agri no rīta (ap plkst. 06.00)
EKSKURSIJAS

Apskates ekskursija Pleskavā

(iekļautā eks. paketē)

Pleskavas aizsākumi rodami 7. gs., divus gadsimtus vēlāk tā minēta Nestora hronikā, vēstot par Kijevas kņaza Igora laulībām ar pleskavieti Olgu, kuras mazdēls 988. g. ieviesa Krievijā kristietību. Pleskava ir brīnišķīga jebkurā gadalaikā: pavasarī un rudenī par pilsētu jūsmo dzejnieki un mākslinieki, ziemā tā piemērota lūgšanām un kontemplācijai, bet vasarā – kā radīta romantiķiem! Īsajā ekskursijā pa pilsētu redzēsim gan slaveno Pleskavas Kremli (“Krom”) un Veļikajas upi, gan vienu no Viduslaiku Eiropas varenākajiem torņiem – Pokrova torni. Brīvajā laikā – iespēja papusdienot un iegādāties suvenīrus. Pēc pusdienām – izbraukšana un Sanktpēterburgu.
Apskates ekskursija Sankt Peterburgā

(iekļautā eks. paketē)

Greznie Īzakas un Pils laukuma ansambļi, Admiralitāte, Ņevas krastmala, Marmora un Meņšikova pils krāšņums, Vasiļjevas salas strēle – Biržas pils, Rostrālas kolonnas, “Auroras” kreiseris, Pētera māja, Kazaņas katedrāle.
Īzakas katedrāles apmeklējums. Templis, kas ir kļuvis par muzeju, kurā cilvēki ierodas kā templī…
Īzakas katedrāle  - unikāls arhitektūras piemineklis, viena no labākajām katedrālēm Eiropā, izcils krievu mākslas kulta piemērs. Māksliniecisks katedrāles noformējums iekļauj sevī ietekmīgākās krievu monumentālās glezniecības kopumu XIX gadsimtā, ieskaitot vairāk kā 150 mākslas darinājumu. Starp tiem slavenie mākslinieka Vasilija Šebujeva, Karla Brjulova, Fjodora Bruni darbi. Vairāk kā 300 statujas, skulpturālas grupas un reljefi ir izpildīti pateicoties Ivanam Vitali. Lielu lomu dekoratīvajā mākslā spēlē vairāk kā 60 mozaīkas darinājumi , kas ir darināti krievu māksliniekiem. Visnotaļ lielu interesi izraisa vitrāžas, vienas no lielākajām Krievijā. Petropavlovskas cietokšņa apmeklējums.


Brauciens ar kuģīti pa Sanktpēterburgas kanāliem

(pēc vēlēšanas par papild.maksu)


Lieliska iespēja aplūkot slavenās vietas no ūdens - citā, neierastā skatījumā. Ziemas pils, Petropavlova pils. Skats uz tiltiem, kā arī daudz kas cits.

(ir iespējams tikai navigācijas sezonā).


Izbraukuma ekskursija uz kalnu parku – Ruskealu

(iekļauta eks. paketē)


Pārbrauciens caur Priozersku(sanitārā pietura pēc ~120 km) līdz leģendām apvītajai Sortavalai. Viena no tās reliģiskajām leģendām saistīta ar Valaamas un Koneveta klosteru tuvumu. Tā vēsta, ka vārds “Sortavala” ir tulkojams kā “Velna vara” (somu val.  sorta – velns, valta – vara), jo tieši šai krastā pēc Valaama iesvētīšanas esot piestājis tā pirmo mūku izdzītais nešķīstais gars. Pilsētas centrālā daļa atgādina uz milzu akmens grēdas izvietotu amfiteātri. Sortavalu jo interesantāku padara fakts, ka kopš savas rašanās (pirmoreiz minēta 15. gs.) tā ir paspējusi pabūt gan Krievijas, gan Zviedrijas, gan Somijas pārvaldībā, tāpēc ir bagāta ar savdabīgu kultūras un arhitektūras mantojumu. Otrā pasaules kara laikā pilsēta smagi cieta no bombardēšanas, tomēr vēsturiskais centrs brīnumainā kārtā palika vesels. Tādējādi līdz pat šai dienai Sortavalā varam aplūkot 19. gs. beigu koka celtnes, un tā ir otrais nozīmīgākais (pirmais – Petrozavodska) tūrisma centrs Karēlijas republikā. Šai ziņā liela nozīme ir Sortavalas atrašanās vietai – tā ir viens no punktiem, kuros sākas ūdenstūrisma maršruti uz Valaamu. Pusdienas pilsētas centrā. Pārbrauciens uz slaveno apskates objektu – Tohmaiokas upes ūdenskritumiem. Šie četri ūdenskritumi ir 3–4 metru augsti un izkārtoti upes divās gultnēs, ko šķir klinšaini krasti. Tohmaiokas ūdenskritumi ir skaisti dabas un arī kinematogrāfijas objekti – šeit uzņemtas slavenas ainas no filmām “Bet rītausmas šeit klusas”, “Tumšā pasaule” un citas.

Par dienas kulmināciju kļūs ekskursija uz Eiropā unikālo, Krievijā vienīgo un Karēlijā pirmo kalnu parku – Ruskealu. Marmora ieguves procesā šeit izveidojušies trīs karjeri, ko savā starpā savieno ejas. Pēc marmora ieguves pārtraukšanas senās pamestās akmeņlauztuves pārtapušas par skaistiem kalnu ezeriem – balta marmora kausiem, kas pildīti ar tīru zilganzaļas nokrāsas ūdeni. Otra šāda parka, ko veidotu šahtu, eju, štreku un grotu caurvīti marmora masīvi ar cilvēka darinātu marmora “kausu”, Eiropā nav. Tieši šeit iegūtas marmora plāksnes daudzu Sanktpēterburgas arhitektūras šedevru, tostarp majestātiskās Īzaka katedrāles apdarei. Ruskealas balto nakšu krāsas marmors ar iezaļgano, ziemeļblāzmas mirdzumam līdzīgo stīgojumu tika iegūts un izmantots visdažādāko arhitektūras veidojumu rotāšanai. Pelēcīgi zaļganais un gaiši pelēkais Ruskealas marmors rotā Sanktpēterburgas metro staciju “Primorskaja” un “Ladožskaja” zāles. Brīvajā laikā – iespēja nobraukt pa trosi un iegādāties suvenīrus.


Karēlijas degvīna un balzamu degustācija (5 dzērienu)

(pēc vēlēšanas par papild.maksu)


Pārbrauciens uz Carskoje selo jeb Puškinu

(iekļauta eks. paketē)

Carskoje selo – vienu no krievu imperatoru ārpilsētas rezidencēm. Īsa ekskursija pa parku, iespēja apmeklēt slavenā arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projektēto Katrīnas pili, aplūkot Zelta zāli un istabu anfilādi, kā arī, protams, jūsmot par atjaunoto Dzintara istabu (Ieejas biļetes un citi maksas pakalpojumi tiek apmaksāti uz vietas)

Rezervēt
JA JUMS IR RADUŠIES KĀDI JAUTĀJUMI, LŪDZU, ZVANIET: (+371) 28-445-288