Hevīzas ezera noslēpumi


Ceļojums tiem, kas vēlas dzīvot ilgi un laimīgi. Atpūtīsimies un iepazīsimies ar unikālajiem Ungārijas kūrortiem. Atpūta labākajā Ungārijas kūrortā - pie radona ezera Heviza, kur ūdens temperatūra visu gadu ir +23-28°CCENĀ IEKĻAUTS:

Brauciens pa maršrutu ar grupas vadītāju
2 naktis 2-3* tranzītviesnīcās ar brokastīm
4 naktis 3* viesnīcā ar brokastīm un vakariņām


EKSKURSIJU PAKETE - 100 (115) EUR, bērniem 50 (65) EUR:


EKSKURSIJAS:

Ekskursija Bratislavā – 10 EUR, bērniem - 5 EUR
Izbraukuma ekskursija uz Kestheju ar Feštetiču pils un parka apmeklējumu + Tapoļca – 30 EUR, bērniem 15-15 EUR
Izbraukuma ekskursija uz Šumegu ar kariešu un ieroču muzeja apmeklejumu, bruņinieku turnīrs un vakariņas – 40 EUR, bērniem lidz 7 gadiem ~25 EUR, bērniem lidz 17 gadiem ~ 30 EUR
Izbraukuma ekskursija uz Vespremu un Herendu – 35 EUR, bērniem – 20 EUR 

PAPILDUS IZDEVUMI:

Hevīzas ezera abonements uz 4 dienām, 10 stundas brīva apmeklējuma ~ 9500 HUF (~ 30 EUR) + drošības nauda par rokassprādzi- atslēdziņu ~ 1500 HUF
Ieejas biļetes Feštetiču pilī ~ 2200 HUF (~7,50 EUR)
Ieejas biļetes porcelāna rūpnīcā un muzejā Herendā ~ 2500 HUF (~8,50 EUR), bērniem 6- 18 gadi ~ 1500 HUF (~ 5 EUR)
Pusdienas vīna pagrabā ~ 10 EUR
Biļetes uz operetes koncertu Feštetiču pilī ~ 50 EUR
Medicīniskās konsultācijas un ārstnieciskās procedūras – saskaņā ar vietējiem cenrāžiem
Uzmanību! Papildus (viesnīcā) tiek iekasēts tūristu nodoklis ~ 7.20 EUR (~ 1.80 EUR/ diennaktī).


SVARĪGA INFORMĀCIJA:

Organizē - tūroperators Persona Tour
Tūristu datu maiņu, kuri ir reģistrēti ceļojumam, ir iespējams veikt ne vēlāk ka 7 dienas pirms ceļojuma sākuma.
Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperatoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu.
Grupas vadītājs - latviešu un krievu valodā.
Grupas vadītājam ceļojuma laikā ir tiesības mainīt un regulēt izbraukšanas laikus (nemainot programmu), kā arī laikus, kas atvēlēti ekskursijām un brīvajam laikam.
Sīkāku informāciju par izbraukšanu lūdzam skatīties sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms ceļojuma.Rīga - Polija (nakts viesnīcā) - Bratislava (Slovākija) – Heviza (4 naktis 3* viesnīcā). Brokastis un vakariņas. Ungārija) - Hevīza ezers (Ungārija) - Feštetiču pils (Ungārija) - Kestheja (Ungārija) -  Pazemes alu kūrorts Tapoļca (Ungārija) – Balatons (Ungārija) - Šumegas cietoksnis (bruņinieku turnīrs + pusdienas viduslaiku stilā. Ungārija) - Vesprema (Ungārija) – Herenda (Ungārija) – Izmeklētu vīnu degustācija un pusdienasvīna pagrabā (Ungārija) – Operete grāfu pilī Kesthejā (Ungārija) - Polija (nakts viesnīcā) – Rīga1. DIENA
Izbraukšana no Rīgas plkst.6.00. Pārbrauciens cauri Polijai. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā.
2. DIENA
Pārbrauciens uz Bratislavu. Savu iepazīšanos ar Slovākijas galvaspilsētu mēs sāksim ar Bratislavas pils apmeklējumu. Šeit no skatu laukumiņiem paveras brīniškīgs skats uz Donavu. Pēc tam pa kolorītajām viduslaiku ieliņām dosimies uz vecpilsētu, kur redzēsim Svētā Mihaela vārtus, kuri ir saglabājušies no 14.gadsimta, apmeklēsim Franciskāņu klosteri, no kura sākās vairāk kā 400 gadu senā Habsburgu dinastijas vēsture Ungārijas karalistē, Arhibīskapa pili, kurā parakstīts miera līgums ar Napoleonu, Veco rātsnamu, kurā spīdzināja pirmo Bratislavas raganu, Karaļu palātas, Svētā Martina katedrāli, kurā kronēja Hābsburgu dinastijas karaļus un karalienes un citas ievērojamas vietas.

Pēc ekskursijas pa pilsētu mums ieplānots brīvais laiks pusdienām.
Pārbrauciens uz nelielo Ungārijas pilsētiņu Hevīzu, kas visā pasaulē pazīstams kā pilsēta – peldētava. Gan ziemā, gan vasarā uz šejieni brauc tūristi no daudzām valstīm. Brauc lai izpeldētos pašā lielākajā termālajā ezerā. Vislielākais vulkāniskas izcelsmes termālais ezers pasaulē. Ar savām ārstnieciskām īpašībām tas pazīstams jau no XVII gs. vidus. Izveidojies sena apdzisuša vulkāna krāterī, kuru no pazemes piepilda karsts ūdens, Hevīza ezers ir vienīgais aktīvais termālais ezers pasaulē, savu izmēru un balneoloģisko īpašību dēļ tam līdzīga pasaulē nav.

Ezera platība ir 4,7 ha, tam ir piltuves forma un dziļums ap 2 m. Ezeru ieskauj meža rezervāts, tas viss kopā kūrortam nodrošina vienreizēji ārstniecisku klimatu. No avota nākošais karstais ūdens ezera virspusē sadalās sīkākās radiālās straumītēs, kas lēni griežas pulksteņa rādītāju virzienā. Šādas cirkulācijas dēļ ūdens visā ezerā ir vienādi silts. Ezerā izveidojas arī pretstraumes un tvaika mākoņi, ezera ūdens regulāri pilnībā atjaunojas un vienmēr ir tīrs.
Vasaras mēnešos ūdens temperatūra ir +33, +34 C, bet pat visaukstākajos ziemas mēnešos nenoslīd zem +23 C. Vietējie iedzīvotāji saka “Ezers pīpē”.
Termālā ezera dibenu biezā slānī klāj dūņas ar izcilām ārstnieciskām īpašībām. Dūņu bakterialā flora izdala vājus antibiotiķus, tādēļ ezera ūdens ir bakterioloģiski tīrs. Interesanti atzīmēt, ka sērs, ogļskābā radona gāze ar kuriem bagātinās ezera ūdens, lieliski palīdz gan kustību traucējumu, gan arī reimatisku un ginekoloģisku saslimšanu, venozās asinsrites nervu iekaisumu ārstēšanā, kā arī pēcoperāciju rehabilitācijas periodā.
Ārstniecisko efektu no peldēm Hevīza ezerā nodrošina kombinētā termālā ūdens un tajā esošo dūņu un gāzes iedarbība uz cilvēka ādu. Hevīza ezera dibens par 80% sastāv no neorganiskām vielām: nātrija un kalcija. Par „Hevīza blaugznām” sauktie gāzes pūslīšu miljoni kopā ar sīksīkām dūņu daļiņām rada mikromasāžas efektu, caur ādu nokļūstot cilvēka ķermenī tie sniedz ārstniecisku efektu.

Ezerā aug ūdensrozes, neparastas formas un krāsas lotosi, atgādinot par eksotiskām zemēm. Šos augus no Indijas atveda kāds zinātnieks – botāniķis. Augi iedzīvojās un ar laiku ziedošie lotosi kļuva par savdabīgu Hevīzas vizītkarti un attēloti arī pilsētas ģerbonī.
Ungāru ārsti un viņu Austrijas un Vācijas kolēģi ap Hevīza ezeru izveidojuši iespaidīgu balneoloģisku kompleksu. Kūrortā izmanto organismam pieņemamus un dabīgus ārstnieciskos faktorus – unikālais mikroklimats, termālais ūdens un ezera dūņas, Hevīza minerālūdeņi ir arī dzerami un tos pielieto hronisku kuņģa-zarnu trakta saslimšanas gadījumos. Kūrortam ir milzīga popularitāte kā slimnieku, tā arī tūristu vidū.
Protams, pelde ziemas vidū siltajā Heviza ezerā starp ūdensrozēm un lotosiem ir arī vienreizēja atrakcija un tūristi kā vasarā, tā arī ziemā piepilda ezeru, peldot no viena zieda pie otra…
Jāatzīmē, ka arī starpsezonas laikā Hevīzas viesnīcas nav tukšas. Tieši aukstajā gada laikā šis kūrorts ir īpaši pievilcīgs. Pateicoties termālajam ezeram un unikālajam mikroklimatam Hevīzas balneiloģiskais kurorts iekarojis pasaules slavu, ka slimnieku, tā arī tūristu vidū. Un kurš gan no mums var apgalvot, ka ir simtprocentīgi vesels?

Pie daudzām Hevīzas viesnīcām izveidoti balneoloģijas centri ar pieredzējušiem ārstiem, kas izmeklēs un noteiks visoptimālāko ārstēšanās kursu. Hevīzas mediķi neiesaka tabletes, bet gan peldes termālajā ezerā, dūņu aplikācijas, elektro un klimatterapiju, ārstniecisko masāžu, SPA procedūras, talasoterapiju, austrimu masāžu, visdažādākās vannas. Un rezultātā lielākoties pat it kā nedziedināmas slimības atkāpjas.
Ārstēšana, SPA procedūras, rehabilitācija – tie nebūt nav visi pakalpojumi, kādus sniedz vietējie, pie viesnīcām esošie, ārstniecības centri. Bez šiem centriem kūrortā strādā arī valsts reimatoloģijas un rehabilitācijas klīnika. Vietējie ārsti izmanto visas mūsdienu metodikas, lai ārstētu tādas slimības kā gremošanas un zarnu trakta, kustību aparāta un nervu sistēmas traucējumus. Ārstnieciskais efekts piemīt ne tikai Hevīza termālajam ūdenim, bet arī dūņām no ezera dibena, kas satur visus derīgos mikroelementus. Ārstēšana ar dūnu aplikācijām, peldes ezerā un baseinos, ogļskābās vannas savienojumā ar mūsdienīgo terapiju rada visus priekšnoteikumus sekmīgam ārstniecības tūrismam.
Hevīzā patīkami atpūsties jebkurā gadalaikā. Liekas, pati daba šeit palīdz cilvēkiem atgūt veselību un nodzīvot ilgu mūžu. Esot gleznainā ezera krastā, raugoties uz teiksmaino mežu ap to, neviļus atgriežas dzīvotprieks un vēlme dzīvot ilgi un laimīgi.
Nakts viesnīcā.
3. DIENA
Dienas pirmajā pusē mēs peldamies Hevīza ezerā un iepazīstamies ar pilsētu. Pēcpusdienā, pēc nelielas atpūtas viesnīcā, mēs piedāvajam doties ekskursijā uz Kestheju – Balatona ezera rietumu krasta galvaspilsētu. Šeit mēs pastaigāsimies pa skaisto grāfa Feštetiča parku. Pats grāfa Feštetiča pils komplekss ir izveidots XVIII gadsimta vidū pēc franču muižniecības īpašumu parauga un ir ievērojams gan ar savu ārējo gan iekšējo greznumu un bagātību. Tas ir viens no pašiem lielākajiem piļu kompleksiem visā Ungārijā. Pēc tam dosimies ekskursija uz vienu no Eiropas labākajiem balneoloģiskajiem kūrortiem- Tapoļcu, kas specializējies uz augšējo elpošanas ceļu ārstniecību. Pilsētas nosaukumam ir slāvu valodas izcelsme, kas tulkojumā krievu valodā nozīmē “karsts ūdens”. Tapoļca ir pazīstama ar savām ārstnieciskajām alām, un alu ezeriem, kur notiek ekskursijas ar vizināšanos laivās pa pazemes ezeru. Alas apmeklējums tiek rekomendēts arī cilvēkiem, kas cieš no stresa un tiem, kas meklē harmoniju, lai aizbēgtu no ikdienas realitātes. Miers, pustumsa un visa apkārtējā alas vide rada labvēlīgus apstākļus atpūtai, spriedzes noņemšanai un atveseļošanai.
4. DIENA
Pirmajā dienas pusē mēs atkal atpūšamies, peldamies Hevīza ezerā, pieņemam procedūras. Pēcpusdienā dodamies uz seno ungāru pilsētu Šumegu, kur, kā kronis pāri pilsētai ,paceļas neieņemams cietoksnis, kurš nepadevās turkiem 150 gadus. “Par agru pielūgt Meku, kamēr stāv Šumega” - tā sacīja ungāri. Pats vecākais un labāk saglabājies XIII gadsimta ungāru cietoksnis gaida apmeklētājus uz bruņinieku turnīru. Šeit sajutīsim leģendāro laiku atmosfēru. Ar viduslaiku elpu piesātināta visa vecpilsēta. Cietokšņa muzejā ir apskatāma izstāde, kas veltīta vēsturiskajām kaujām, senajiem ieročiem, moku kambaris, kariešu muzejs un vaska figūru ekspozīcija. Fināla akords būs vakariņas īstas viduslaiku maltītes stilā. Nakts viesnīcā.
5. DIENA
Šodien mēs dosimies aizraujošā ekskursijā uz pilsētu Vespremu, kurā viduslaiku arhitektūras pieminekļi ir saglabājušies daudz vairāk nekā citās Ungārijas pilsētās. Apmeklēsim arī ciematinu Herendu, kas visā pasaulē pazīstama ar savu porcelāna manufaktūru. Herendā mēs apmeklēsim slaveno porcelāna fabriku “Porcelanium”, kuru atvēra jau 150 gadus atpakaļ. “Porcelanium” šodien – tas ir vesels ēku komplekss, kas sevī ietver ražotni, muzeju un elitārā porcelāna Viktorija Herenda veikalu. Pēc tam mēs dosimies uz Vespremu – mājīgu un apburošu pilsētu, kas rūpīgi sargā savu vēsturi. Staigājot pa vēsturisko centru, mēs redzēsim galvenos pilsētas ievērojamos objektus: cietokšņa kvartālu, ugunsdzēsēju torni, Bīskapu pili, Gizelas kapelu, pilsētas simbolu – pieminekli Sv. Ištvanam un Gizelai. Apmeklēsim arī Katedrāli – vietu, kur tika kronēti ungāru karaļi. Šodienas ceļojumā mums būs arī pietura pusdienām vienā no vecākajām Ungārijas vīna saimniecībām, kur varēsim nodegustēt labākās vietējo vīnu šķirnes. Pēc atgriešanās Hevīzā un vakariņām,individuāli iespējams apmeklēt oeretes koncertu grāfu Feštetiču pilī Kesthejā. Pils spoguļu zālē apmeklētāji varēs baudīt populārākas ārijas no Kalmana, Štrausa un Ofenbaha darbiem labāko Ungārijas solistu izpildījumā. Koncerta rezervācija obligāta, apmaksa Hevīzā. Nakts viesnīcā.
6. DIENA
Dienas pirmaja pusē mēs vēl baudīsim Hevīza ezera jaukumu. Pusdienlaikā ēdam pusdienas un izbraucam no viesnīcas. Pa ceļam piestāsim tirdzniecības centrā, kur mums būs iespēja iegādāties Ungārijas produktus, delikateses un vīnu. Pārbrauciens cuz Poliju. Nakts viesnīcā. P.S. Maršrutā var būt nelielas izmaiņas.
7. DIENA
Pārbrauciens cauri Polijai. Pusdienu pauze. Iebraukšana Rīgā ap plkst. 24.00
Rezervēt
JA JUMS IR RADUŠIES KĀDI JAUTĀJUMI, LŪDZU, ZVANIET: (+371) 28-445-288