Francija Spānija 7 dienas pie Atlantijas okeāna


Neaizmirstama atpūta Atlantijas okeāna Sudraba krastā ar iespēju redzēt Basku zemi, apmeklēt pašu prestižāko Spānijas kūrortu San-Sebastjanu, Eiropas sērfinga galvaspilsētu Biaricu, fantastisko dabas parku Flesh Sumaija, “Drakonu” salu Gastelugače, uzkāpt Eiropas augstākajā un lielākajā Pilā smilšu kāpā , pabūt vienā no popolārākajiem svētceļnieku centriem Eiropā – Lurdā un apmeklēt ekstravaganto Gugenheima muzeju Bilbao, pastaigāties pa Francijas vīna galvaspilsētas Bordo senajām ieliņām.CENĀ IEKĻAUTS:

Brauciens pa maršrutu ar grupas vadītāju
4 naktis tranzīta viesnīcās  ar brokastīm
7 naktis mājīgā kempingā pie okeāna


EKSKURSIJU PAKETE - 215 (230) EUR, bērniem 105 (120) EUR:


EKSKURSIJAS:

Izbraukuma ekskursija uz Spānijas Atlantijas piekrasti: Sumaija, Getarija, San-Sebastiana – 45 EUR, bērniem – 25 EUR
Izbraukuma ekskursija uz Biaricu un Sen-Žan-de-Luzu – 30 EUR, bērniem – 15 EUR
Izbraukuma ekskursija uz Bordo. Ar braucienu gar Akvitānijas piekrasti un Pilā kāpas apskati – 45 EUR, bērniem – 25 EUR
Izbraukuma ekskursija uz Po un Lurdu – 30 EUR, bērniem – 15 EUR
Izbraukuma ekskursija uz Bilbao un uz Gastelugačes salu – 50 EUR, bērniem – 25 EUR
Izbraukuma ekskursija uz Parīizi -30 EUR, bērniem - 20 EUR


PAPILDUS IZDEVUMI:

Piemaksa:
- par 2-vietīgu izmitināšanu atsevišķā mājiņā -160.00 EUR (par 2 personām)
- par 1- vietīgu izmitināšanu atsevišķā istabā – 80.00 EUR


SVARĪGA INFORMĀCIJA:

Tūristu datu maiņu, kuri ir reģistrēti ceļojumam, ir iespējams veikt ne vēlāk ka 7 dienas pirms ceļojuma sākuma.
Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperatoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu.
Grupas vadītājs - latviešu un krievu valodā.
Grupas vadītājam ceļojuma laikā ir tiesības mainīt un regulēt izbraukšanas laikus (nemainot programmu), kā arī laikus, kas atvēlēti ekskursijām un brīvajam laikam.
Sīkāku informāciju par izbraukšanu lūdzam skatīties sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms ceļojuma.Maršruts:
Rīga – Polija (nakšņošana viesnīcā) – Francijas (nakts viesnīcā) – Pilā kāpa (Francija) – Francijas Atlantijas piekraste (7 naktis labiekārtotā3* kempingā pie okeāna. Francija) -Bilbao (Spānija) – “Drakonu” sala Gastelugače (Spānija) -  Biarica (Francija) – Spānijas Atlantijas piekraste: Sumaija, Getarija, San-Sebastiana (Spānija) – Sen-Žan-de-Lūza (Francija) – Bordo Francija) – Po (Francija) – Lurda (Francija) – Parīze (Francija) – Francija (nakšņošana viesnīcā) – Polija (nakšņošana viesnīcā) – Rīga


1. DIENA
Izbraukšana no Rīgas plkst.6.00.
Brauiens caur Poliju.
Pusdienu pauze.
Nakts viesnīcā.
2. DIENA
Pārbrauciens caur Vāciju, Beļģiju, Franciju.
Pusdienu pauze.
Nakts viesnīcā.
3. DIENA
Pārbrauciens uz Francijas Atlantijas okeāna piekrasti – Akvitāniju. Izvietošanās 4* kempingā Ondres-Plage miestiņā labiekārtotās mājiņās ar aprīkotu virtuvi. Mājiņā 2 istabas, pa 2 cilvēkiem katrā. Līdz okeānam 15-20 min. kājām.
4. DIENA
Mūsu šodienas ceļojums uz Basku zemi Spānijā: nelieli zvejnieku ciematiņi un kūrortpilsētiņas, kas izvietojušies Atlantijas piekrastē.
Kā pirmo mēs apmeklēsim mazo zvejnieku ciematiņu Sumaiju, kas pazīstams ar savu neaprakstāmo skatu uz okeānu klinšu ielokā.

Visnozīmīgākais šeit ir dabas parks Flesh Sumaija. Tie ir nepārtraukti akmens slāņi, kas veidojušies 65 miljonus gadus atpakaļ, pēc meteorīta sadursmes ar zemi.”Fliš”, tas ir varens jūras nogulšņu formējums, kas pacēlies uz āru. Sevišķi interesanti ir vērot šos akmens slāņus bēguma laikā, kad atsedzas svītrais akmeņainā līča dibens.
Ne mazāk interesanta ir blakus esošā viduslaiku pilsēta Getarija. Tās ērtā uz vislabāk aizsargātā osta visā Basku zemē veiksmīgi iekārtojusies Sv. Antona kalna pakājē.
Getarija ir leģendāra jūras braucēja Huana Sebastjana Elnako dzimtene. Viņš bija pirmās ekspedīcijas apkārt Zemeslodei dalībnieks un arī vadītājs ekspedīcijas noslēgumā.
Ar jūru bija saistīti vietējo iedzīvotāju vairāku paaudžu likteņi. Getarija ir slavena ar vaļu zvējniecību pagātnē. Par to liecina vaļa simbols pilsētas ģērbonī. Ar zvejniecību Getarijā nodarbojas arī mūsdienās. Jebkurā no vietējiem krodziņiem jūs varat nobaudīt gardus jo gardus ēdienus no jūras veltēm.

Ekskursiju noslēgsim ar prestižāko Spānijas kūrortu San-Sebastjanu Biskajas līča krastā. San-Sebastjana atrodas vien 18 km no Francijas robežas Basku zemē un ir pieskaitāma pie vienām no skaistākajām Spānijas pilsētām. Pilsēta izvietojusies jūras līcī, kuras vidū atrodas Santa Klara sala, kas vienlaicīgi ir arī dabisks viļņlauzis, pateicoties tam pilsētas pludmalēs La Končas līča piekrastē okeāna ūdens vienmēr ir rāms un mierīgs.
San –Sebastjanas kūrorts savu slavu iemantojis tad, kad karaliene Marija Kristīna XIX gadsimta otrajā pusē nolēmusi te pieņemt saules vannas. Karaliene bija tik ļoti iemīlējusi šo vietu, ka turpmākos gadus uz vasaras atpūtu šeit ieradās ne vien karaliene, bet arī viss viņas galms.

Pēc ekskursijas iesakām apmeklēt La-Mota pili, kas izvietojusies virs pilsēta, pašā Urgulas kalna galā. No pils mūriem Jums pavērsies elpu aizraujošs skats uz pilsētu un skaisto Biskajas līci. Šeit atrodas arī milzīgā Jēzus Kristus statuja, tā redzama no jebkuras vietas pilsētā.

San-Sebastjanā mēs pavadīsim visu dienu, tā, ka laika pietiks visam – gan jūras peldēm, gan pusdienām un vietējā tirgus un veikaliņu apmeklējumiem..
5. DIENA
Šodien, mūsu atpūtas Francijas Sudraba piekrastē laikā, esam ieplānojuši ekskursiju uz Biaricu, greznu piejūras klimatisko un balneoloģisko kūrortu. Kūrortu iemīļojuši sērfotāji, jo okeāna dibena reljefs šeit veicina viļņu rašanos. Sērfotāju paradīze – viņi brauc uz šo kūrortu ne tikai no Eiropas, bet visas pasaules.

Siltās Golfa straumes ietekmē Biarica ir ļoti pievilcīga arī pludmales atpūtas cienītājiem. Ja pat karstā vasaras laikā visā Francijas Atlantijas piekrastē ūdens temperatūra nepārsniedz 17 C, tad Biaricā tā sasniedz pat 25 C.
Biarica ir pazīstama arī kā vieta, kur atpūtušās vairākas slavenības un karaliskās ģimenes. Napoleons III un imperatore Eiženija bija tā pārsteigti par šo piejūras burvīgo vietu Basku zemē, ka pat nolēma izbūvēt te savu rezidenci. Sekojot karaliskajai ģimenei, Biaricā apmetās arī vairākas augstu stāvošas personas. Rezultātā līdz šim mazpazīstamais ciematiņš ieguva tik lielu popularitāti visā Eiropā, ka šo vietu sāka dēvēt par pludmaļu karali un karaļu pludmali.

Kā viena no ievērojamākiem apskates objektiem jāmin Sent-Ežen baznīca. Pēc imperatores Eiženijas pavēles tā bizantiešu stilā uzcelta 1864.gadā.Tūristu uzmanību piesaista arī Imperatoru kapela un XII gs. uzceltā, XVI gs. atjaunotā Sen-Marten baznīca. Visiem Biaricas apmeklētājiem ir tā retā izdevība vienlaikus iepazīties ar vairākām senajām kultūrām. Pilsēta atrodas pie pašas Francijas un Spānijas robežas. Šo reģionu dēvē par Basku zemi un to apdzīvo viena no senākajām tautām, kuras valoda atzīta par Eiropā vecāko.

Visievērojamākais dabas veidojums Biaricā ir Jaunavas klints (The Rock of Virgin). Uz no visām pusēm jūras apskalotajā augstajā klintī 1865.gadā uzcelta Jaunavas Marijas statuja. To uzskata par jūrnieku aizgādni un jau simts gadus statuja ir visievērojamākā Biaricas atpazīstamības zīme. Rekomendējam apmeklēt arī oriģinālāko pilsētas muzeju – Šokolādes muzeju. Pirmās šokolādes fabrikas Biaricā radās jau pirms 400 gadiem, muzejā apskatāmas senas šokolādes ražošanas iekārtas un dokumenti. Vispatīkamākais šajā ekskursijā – iespēja degustēt dažādus konditorijas izstrādājumus.

Pēc nopeldēšanās kādā no Biaricas pludmales līcīšiem iesakām nobaudīt vietējo delikatesi – fritētas mīdijas ar dažādām mērcēm un kartupeļu fri. Ļoti garšīgi!
Atpakaļceļā franču pilsētiņas San-Žen-de-Lūzas apmeklējums. Šī pilsēta reiz kļuva slavena pateicoties franču karalim Ludvigam XIV- Saules karalim, kas kādā vietējā baznīcā apprecēja spāņu infanti Mariju Terēzi. Interesanti, ka pēc laulībām šīs baznīcas durvis, caur kurām gājuši karaliskie jaunlaulātie, tika aizmūrētas.

Šodien San-Žen-de-Lūza ir rosīga zvejas osta, joprojām notiek tunčzivju (tunču) zveja un mēs rekomendējam tās nogaršot kādā no daudzajiem krodziņiem.
Vienlaicīgi San-Žen-de-Lūza ir visai populārs piejūras kūrorts ar lielisku smilšu pludmali un visdažādāko basku tematikas suvenīru veikaliņiem. Šeit mēs atpūtīsimies no ceļa un nopeldēsimies.
6. DIENA
Šodien mums ir ekskursija uz Pilā kāpu – Eiropas augstāko un lielāko smilšu kāpu, kura stiepjas 3 km gar Atlantijas okeānu. Kāpas platums ir 600 m un augstums 115 m. Uzkāpjot kāpas augšgalā, jums ir garantēti elpu aizraujoši skati pār visu Arkašonas līci un apkārt esošajiem priežu mežiem. Lai uzkāptu pašā kāpas augšgalā būs jāpielieto ne mazums spēku. Tīrās un sīkās smiltis, kas it kā būtu izsijātas caur sietu, ir ļoti viltīgas, jo kāpjot augšā kāpā tā vien liekas, ka nekustamies no vietas un tālāk nemaz netiekam. Taču kopējiem spēkiem mēs varēsim pievarēt kāpu, lai izbaudītu apburošo skatu uz šo brīnumaino veidojumu, ko izveidojusi ne viens cits, kā visuvarenā dabas roka.

Ja kāpa ir pievarēta un nonākam tās otrā – okeāna pusē un skatāmies uz to nedaudz attālinoties no krasta, kāpa liekas kā milzu sniegbalts kuģis. Pārņem neatkārtojamas emocijas – tikai tu, okeāns un kāpa!

Kāpas pakājē būs iespēja iegādāties skaistākos vietējo amatnieku darinātos suvenīrus. Vēlāk – pusdienas zvejnieku ciematā, kur galdā vienmēr tiek liktas viņu slavenākās arkašonas austeres un krevetes, kā arī gardais baltvīns.

Otrajā dienas pusē – pārbrauciens uz Bordo. Šī ir pilsēta, ko nevar raksturot vienā vārdā. Bordo ir Akvitānijas jeb trešā lielākā Francijas reģiona galvaspilsēta, saukta arī par „Mazo Parīzi”, „Dusošo skaistuli” vai „Mēness ostu”. Un kā gan var nepieminēt, ka tā arī ir Francijas vīna galvaspilsēta un iekļauta UNESCO pasaules vēsturiskā mantojuma objektu sarakstā kā klasicisma arhitektūras pērle.

Ak jā, tā ir arī Francijas lielākas universitātes pilsētiņas mājvieta. Bordo pilsētai var atrast neskaitāmi daudz epitetus, kas varētu parādīt šīs vietas skaistumu un nozīmīgumu. Pilsētas ekskursijas laikā pa vēsturisko centru, mēs iepazīsimies ar neoklasicisma stilā izbūvēto Lielo Teātri – Operu, izstaigāsim Parlamenta un biržas laukumus. Kā arī redzēsim vienu no pilsētas simboliem – pilsētas mērijas zvanu torni un Pjēra tiltu, kas pēc Napoleona rīkojuma tika pabeigts 1822. gadā un tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem Francijā, salīdzinot to ar Parīzes tiltiem pār Sēnu, Akvitānas vārti Uzvaras laukumā, 18. gs. beigās uzbūvētais Lielais teātris neoklasicisma stilā un daudz citu arhitektūras objektu.
7. DIENA
Šodien mums nav agri jāceļas, jo ir atpūtas diena, kuru mēs pavadīsim pie okeāna, baudot okeāna viļņus, sauli un vēju. Bet jābūt uzmanīgiem. Neiesakām peldēties pie vecā dzota, kas pludmalē atrodas vēl no otrā pasaules kara laika. Šeit straume ir ļoti viltīga. Ieiet ūdenī un aizpeldēt ir ļoti viegli, bet atgriezties grūti, atviļņi nes atpakaļ okeānā. Šī vieta atvēlēta sērfotājiem un to ir ļoti daudz. Peldēties atļauts speciālā ar karodziņiem atzīmētā vietā, tur dežūrē arī glābēji un peldēties ir droši.
8. DIENA
Šajā dienā dosimies ekskursijā uz senatnīgo franču pilsētiņu Po, tā atrodas Pireneju pakājē. Pirmkārt, Po pilsēta slavena ar to, ka te ir dzimis nākošais Francijas karalis Henrijs IV. Viņa māte bija stingri nolēmusi, ka viņas dēlam ir jādzimst tieši Po. Būdama jau astotajā grūtniecības mēnesī, viņa veica garu pārbraucienu ar karieti, jo ļoti gribēja savu dēlu laist pasaulē tieši šajā pilsētā. Dzemdību laikā viņa dziedājusi, jo bijusi stingri pārliecināta, ka tas palīdzēs Henrijam izaugt tikpat izturīgam un mērķtiecīgam, kā viņa pati. Kad mazulis piedzima, viņa lūpas saskaņa ar tradīciju apslacīja ar vietējo vīnu un apsmērēja ar ķiploku…

Pastaigājoties Po, varēsim vērot gaumīgos pilsētas bulvārus, no kuriem paveras lielisks skats uz kalnu ielejas dārziem, kā arī kalnu galotnēm, no kurām augstākās pat noklātas ar sniegu cauru gadu. Po Jūs atradīsiet ļoti interesantus veikalus un bodītes, kurās cenas ir ļoti demokrātiskas. Un ja jūs vēlaties iegādāties kaut ko piemiņai no Francijas, tad pērciet to šeit. Vīriešiem savukārt iesakām nobaudīt atdzesētu sidru, kas Po tiek piedāvāts gluži kā izlejamais kvass.

Mūsu ekskursija nebūs pilnvērtīga ja neapmeklēsim Lurdu – vienu no populārākajiem svētceļnieku centriem Eiropā. Bez šīs vietas apmeklējuma mūsu ceļojums pa šo reģionu noteikti būtu nepilnīgs. Ik gadu simtiem tūkstošu svētceļnieku pārņem šo svēto vietu, kas atrodas Pireneju pakājē netālu no Spānijas robežas. Pēc Romas katoļu baznīcas avotiem, pirms 150 gadiem vietējā amatnieka četrpadsmit gadus vecajai meitai Bernadettai parādījās Dievmāte. Lurdā noticis ne viens vien dziedināšanas brīnums, tāpēc šī vieta ir un būs viens no lielākajiem Rietumu kristīgās civilizācijas neatminētajiem brīnumiem. Par svētceļnieku saziedoto naudu uzcelts sanktuārijs Notr-Dam-de-Lurd, svētvieta, kuras sastāvā ir pāvesta Pija Desmitā pazemes bazilika, Rozer bazilika, pseidogotiskā bazilika Superier, svētās grotas, 17 kristāmvietas, Krusta ceļš… Cilvēki ar fiziskām un dažādām citām kaitēm, vai kas pārcietuši lielas bēdas, uzskata, ka kontaktējoties ar citiem svētceļniekiem viņu ciešanas mazinās…

Lurda ir slavena arī ar savu cietoksni, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Notre Dame de Lurd. Šeit varēsiet uzņemt lieliskus foto ar Lurdas apkārtni un skaistajiem Pirenejiem. Leģenda vēsta, ka pilsēta ieguvusi savu nosaukumu pateicoties bijušajam cietokšņa īpašniekam, kas VIII gadsimtā pēc Kārļa Lielā karapulku aplenkuma pārgājis kristietībā un šeit kristīts ar vārdu Lorus.
9. DIENA
Mūsu noslēguma ekskursija ir uz Spāniju, Basku zemes galvaspilsētu – Bilbao. Pilsētas ekskursijas laikā redzēsim slaveno stikla tiltu, kas ved pāri Nervionas upei līdz pat pašam Gugenheima muzejam. 1997.gadā arhitekts Frenks Gērijs pabeidzis vienu no slavenākajiem pasaules arhitektūras projektiem jeb drīzāk – šedevriem. Šis arhitektūras gigants – Gugenheima muzejs Spānijā, pārvērta Bilbao pilsētu par starptautisku mākslas mīļotāju un tūristu galamērķi, veicinot arī tās strauju ekonomisko attīstību. Šī metāla ēka, kas līdzinās kosmosa kuģim, kas tikko nolaidies no nākotnes vai okeāna lainerim, ir kļuvusi par iedzīvotāju pilsoniskā lepnuma neatņemamu sastāvdaļu. Nepaiesim garām arī milzīgajam metāla zirneklim un gigantiskajam sunim, kas izveidots no ziediem. Ja jautājat, kāpēc šajā pilsētā ir tik dīvainas lietas, atbilde ir vienkārša – Bilbao ir izcila avangarda pērle, kas tajā pašā laikā labi kontrastē ar vecpilsētu. Pēc ekskursijas brīvajā laikā iesakām iegriezties vienā no basku galvaspilsētas krodziņiem un nogaršot īstus pinchos un tradicionālo Basku zemes dzērienu – sidru.

Pēc iepazīšanās ar Bilbao mēs dosimies uz Basku zemes Atlantijas piekrasti. Mūsu mērķis ir sala San-Huan-de-Gastelugače, kas ir izslavēta kā viena no pašām skaistākajām vietām Biskajas piekrastē. Mazītiņā saliņa ir savienota ar krastu ar šauru, izliektu akmens tiltu, kas pāriet garās, līkumotās kāpnēs ar daudziem pakāpieniem.
Basku valodā saliņas nosaukums ir “Klints pils”. Vienīgā celtne uz salas ir nelielā San-Huan-de Gastelugače lūgšanu kapela, kas uzbūvēta par godu Jānim Kristītājam. Sena leģenda stāsta, ka,bēgot no velna pakaļdzīšanās, Jānis Kristītājs apmeklējis šo saliņu. Vajāšanas laikā viņš esot atstājis salā dažas pēdas, viena no kurām iespiedusies akmenī uz mūžiem.

Lai nokļūtu līdz kapelai, ir jāpieveic 231 pakāpiens. Ceļš turp un atpakaļ no autobusu stāvvietas aizņem apmēram 2 stundas. Tāpēc tūristiem rekomendējam novērtēt savas spējas un, iespējams, aprobežoties ar brīnišķīgiem foto uzņēmumiem no skatu laukumiņa. Pēc tam var apmeklēt restorāniņu, kas atrodas pavisam netālu.
Tie tūristi, kas neriskēs doties uz salu, bešā nepaliks. Mūsu autobuss aizvedīs viņus uz netālo zvejniekpilsētiņu Bakio, kur ir brīnišķīga pludmale.
10. DIENA
Agra izbraukšana no kempinga. Brauciens pa Franciju. Izvietošanās viesnīcā Parīzes tuvumā.

Pēc izvietošanās viesnīcā piedāvājam autobusa ekskursiju uz Parīzi. Vietējā gida pavadībā mēs gan no autobusa, gan ejot kājām apskatīsim Eifeļa torni, Luvru, Grand Opera, Vandoma laukumu, Orse muzeju un Invalīdu pili ar Napoleona atdusas vietu, brauksim pa Elizejas laukiem, pastaigāsimies Latīņu kvartālā un apmeklēsim Parīzes Dievmātes katedrāli....

Nakts viesnīcā.
11. DIENA
Pārbrauciens caur Franciju, Beļģiju, Vāciju.
Pusdienas pauze.
Nakts viesnīcā Polijas teritorijā.
12. DIENA
Pārbrauciens pa Poliju.
Pusdienu pauze.
Ierašanās Rīgā ~ 24.00
Rezervēt
JA JUMS IR RADUŠIES KĀDI JAUTĀJUMI, LŪDZU, ZVANIET: (+371) 28-445-288
Tūres datumi
Datums
Vietu skaits
Cena
+ ekskursiju pakete
Cena bez
ekskursiju paketes
13.09.2019
-
24.09.2019
10+
- APRĒĶINĀT CEĻOJUMU
€420
Tūres ilgums

12 dienas

Izbraukšana/Atgriešanās

Izbraukšanas vieta: Rīga, Turgeņeva iela, pretī Zinātņu Akadēmijai

Izbraukšana: 06:00
Atgriešanās: Vēlu vakarā/naktī