Toskāna - Ligūrija

CENĀ IEKĻAUTS:
- Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas ar norādi “par papildus samaksu”
- Brauciens ar komfortablu autobusu (TV, WC, kondicionieris, karstais ūdens pieturas laikā, kafija, tēja), ceļu nodokļi, autostāvvietas
- Nakšņošana viesnīcās (2*, 3*, viesu nami. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-3- vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (WC, duša/vanna numurā)
- Grupas vadītāja pakalpojumi

EKSKURSIJU PAKETE (3 ekskursijas) - €115:
Izbraukuma ekskursijas Nr.1; Nr.2; Nr.3
*94.00 € - bērniem līdz 13 gadiem (12.99).

EKSKURSIJAS:
- Izbraukuma ekskursija Nr.1: San Remo - Dženova: 50 €
- Izbraukuma ekskursija Nr.2: Sandžiminjano - Sjēna - tipisku itāļu vīnu degustācija: 50 €
- Izbraukuma ekskursija uz ½ dienas Nr.3: Florence: 25 €

IZMITINĀŠANA:
- Piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā - 150 €

PAPILDUS PAKALPOJUMI:
- Medicīniska apdrošināšana nelaimes gadījumiem - 6 € (līdz 65 gadiem) / 12 € (65+)
- Kuģis Činkve Terre: 25 €
- Vīnu un lauku labumu degustācija: 20 €
- Austiņas Itālijas pilsetās: 10 €
- Teātra muzejs Milānā: 5 €
- Milānas Doma katedrāle: 2 €
- Santa Kroče Florencē: 4 €
- Funikulieris Montekatini Termē - 7 €
- Papildus sēdvieta autobusā - 690 €
- Ieejas maksa ceļojumā minētajos apskates objektos
- Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi
- Medicīniskā apdrošināšana

SVARĪGA INFORMĀCIJA:
- Tūristu datu maiņu, kuri ir reģistrēti ceļojumam, ir iespējams veikt ne vēlāk ka 7 dienas pirms ceļojuma sākuma.
- Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un apskates objektu secība ir orientējoši un var mainīties.
- Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.
- Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperatoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu.
- Grupas vadītājam ceļojuma laikā ir tiesības mainīt un regulēt izbraukšanas laikus (nemainot programmu), kā arī laikus, kas atvēlēti ekskursijām un brīvajam laikam.
- Sīkāku informāciju par izbraukšanu lūdzam skatīties sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms ceļojuma.

Ceļojot uz ārvalstīm, savlaicīgi parūpējieties par ceļojumam nepieciešamajiem dokumentiem:
- Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī.
- Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
- Ieceļošanas vīza, ja vien valsts nav noteikusi bezvīzu ieceļošanas kārtību. Lūdzam savlaicīgi sazināties ar attiecīgās ārvalsts pārstāvniecību, lai iegūtu informāciju par vīzas saņemšanas noteikumiem.
- Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.
- Nodrošinieties ar ceļošanas dokumentu, biļešu un apdrošināšanas polises kopijām, gadījumos, ja dokumentu oriģināli ceļošanas laikā nozaudēti.
- Atrodoties ārzemēs, īpaša uzmanība ir jāpievērš savu dokumentu, tai skaitā pases, drošībai.

Milāna – Turīna – Dženova – San Remo – Portovenere – Činkve Terre – Montekatini Terme – Sandžiminjano – Sjēna – vīnu un lauku labumu degustācija – Florence – Insbruka


1. DIENA
Izbraukšana no Rīgas. Diena ceļā. Latvija, Lietuva, Polija. Nakts viesnīcā Polijā.
2. DIENA
Brokastis. Austrija, Itālija. Brauciens pa gleznainu ceļu pāri Austrijas un Itālijas Alpiem. Nakts viesnīcā Itālijā.
3. DIENA
Brokastis. Ierašanās Milānā - pasaules modes un dizaina galvaspilsētā. Pastaigas ekskursija pa Milānas pilsētas centru – Sempionas parks ar neatvairāmo neoklasicisma pieminekli "Miera arku", slavenākais Milānas piemineklis Castello Sforzesco, Doma katedrāle, teātris „La Skala”, Vittorio Emanuele II galerijas apskate. Brīvais laiks pilsētā. Brauciens līdz Turīnai. Galvenā Pjemontes reģiona pilsēta ir atšķirīga no pārējās Itālijas - mierīga, atturīga, bet nav haotiska. Ielas, celtas vēl pirms mūsu ēras pēc imperatora Augusta pavēles, ir izvietotas šaha kārtībā, tāpēc pilsētā praktiski nav iespējams apmaldīties! Turīna fonu veido pasakaini zilas kalnu virsotnes, bet pašā pilsētā zaļojoši parki, aizraujoši muzeji , baroka laikmeta arhitektūras pieminekļi, ar mierpilna skaistuma neatkārtojamām baznīcām un pilīm. Par galveno Turīnas apskates objektu tiek uzskatīta Sidonas kapela, kur glabājas slavenais Turīnas līķauts. Šī vieta vilina ar maģisku pievilcību un pasaulē labāko šokolādi. Nakts viesnīcā Alessandrijā.
4. DIENA
Brokastis. Brīvais laiks vai izbraukuma eskursija Nr.1: San Remo – Dženova (par papildus samaksu: 50 €). Pārbrauciens uz ziedošo pilsētu Sanremo - prestižu kūrortu Itālijas Rivjērā, kur mīlēja atpūsties gan karaliskās ģimenes, gan aristokrāti. Tieši šeit atrodas Krievijas caru Romanavu dinastijas māja, bet promenāde "Corso Imperatrice" ir nosaukta par godu Krievijas cara Aleksandra II sievai Marijai Aleksandrovnai. Pilsētu grezno pareizticīgais dievnams, kas celts 1913.gadā. Sanremo ir eleganta pilsēta, ko dēvē par Rivjēras ziedu galvaspilsētu, kur maigais klimats un gleznainās ainavas vienmēr rada svētku atmosfēru. Katru gadu šeit norisinās itāļu dziesmu festivāls, ziedu svētki, burinieku regates, autosacīkstes un daudz citu pasākumu. Būs iespēja atpūsties un izpeldēties. Dženova - Ligūrijas galvaspilsēta, kurā dzimis slavenais jūras braucējs Kristafors Kolumbs, dzejnieks Petrarka un komponists Paganīni, Itālijas Rivjēras centrs, aristokrātu piļu un ostas krodziņu pilsēta ar skarbi pievilcīgiem vecpilsētas kvartāliem, kas cieši pieguļ senajai ostai Porto Antico. Apskates ekskursija: Vecā osta, San Džordžio un San Lorenco baznīcas, Dožu pils, Karlo Feliči teātris, strade Nuove u. c. Brīvais laiks pilsētā. Atgriešanas viesnīcā.
5. DIENA
Brokastis. Mūs šodien sagaidīs nelielā pilsētiņa Portovenere (Porto Venere), kas atrodas blakus Činkve Terras Nacionālajam parkam. Nosaukumu, kas burtiski nozīmē "Venēras osta" vai "Venēras patvērums", tā ieguva par godu romiešu mīlas dievietei, kuras svētnīca šeit atradusies senatnē. Pastaiga pa pilsētu, laiks atpūtai un peldēm. Kruīzs gar Ligūrijas piekrasti Činkve Terre* (notiks tikai labvēlīgos laika apstākļos), kas itāļu valodā nozīmē "piecas zemes". Tie ir pieci burvīgi zvejnieku un vīndaru ciematiņi, kas kā bezdelīgu ligzdas pielipušas jūras krastā pie klintīm. Braucot ar kuģīti baudīsim sauli, jūru un piekrastes ainavas. Visapkārt vīna dārzi, citrusu koki, pīnijas, cipreses, eikalipti, eksotiski ziedi un nelieli pagalmiņi, daudzkrāsaini namiņi un viduslaiku ieliņu labirinti. Būs iespēja pastaigaties pa viduslaiku Monterosso ciematu,nobaudīt vietējās delikateses, atpūsties un peldēties. Tālāk ceļš aizvedis mūs līdz Toskanai, kur starp kalniem, atrodas kūrortpilsēta Montekatini Terme, slavena ar termāliem avotiem un SPA viesnīcām. Nakts viesnīca Montekatini Termē.
6. DIENA
Brokastis. Brīvais laiks vai izbraukuma eskursija Nr.2: Sandžiminjano – Sjēna – tipisku itāļu vīnu degustācija (par papildus samaksu: 50 €). Pārbrauciens uz Sandžiminjano – skaisto torņu pilsētu. Tā ir lieliski saglabājusi savu viduslaiku izskatu, nocietinājumus un trīspadsmit akmens torņu – "viduslaiku debesskrāpjus", kas rada ilūzija, ka pilsēta it kā stiepjas pretī debesīm. Tālāk mūs gaida Sjēna, kas ērti iekārtojusies uz trīs pakalniem. Šī vieta tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām Toskānas pilsētām. Viduslaikos šeit ir radīti neskaitāmi arhitektūras šedevri, kas šodien padara Sjēnu par žilbinošu pilsētu, kas nelīdzinās nevienai citai Itālijas pilsētai. Pēc iepazīšanās ar šo pilsētu, mēs noteikti nobaudīsim Torta di Siena saldumus. Vakarā pēc velēšanās Toskānas vīnu un lauku labumu degustācija privātajās vīna darītavā Toskānā (par papildus samaksu: 20 €). Toskānu ainavas: Olīvu birzis, vīnogulāji un pakalni ar cipresēm, nelieli ciematiņi apkārtējo kalnu galotnēs veido tik raksturīgo Toskānas ainavu. Itālija nav iedomājama bez vīna… Iespēja ne tikai baudīt un iegādāties labu Toskānas vīnu un olīveļļu, bet arī uzzināt par vīna ražošanas un baudīšanas tradīcijām Itālijas slavenākajā vīndaru novadā. Saimniecības apskate, iespēja pastaigāties pa vīna dārziem un nodegustēt vīnus, olīveļļu, maizi un Toskānas desas. Atgriešanas viesnīcā Montekatini Termē.
7. DIENA
Brokastis. Brīvais laiks vai izbraukuma ekskursija uz ½ dienas Nr.3: Florence (par papildus samaksu: 25 €). Florence – Itāļu Renesanses šūpulis. Florence ir ne tikai galvenā pilsēta Toskānas reģionā Itālijā, bet arī renesanses šūpulis un Eiropas mākslas, arhitektūras un kultūras centrs. Šī pavisam noteikti ir pilsēta, kas ikvienam būtu jāapmeklē vismaz reizi mūžā. Florence tiek dēvēta arī par "viduslaiku Atēnām", jo renesanses laikā no 14.gadsimta līdz 16. gadsimta sākumam šī bija visnozīmīgākā Eiropas pilsēta. Tieši te pēc ilgiem laikiem atkal sāka kalt zelta monētas, radās bankas un no jauna uzplauka māksla. No šīs pilsētas nāk tādi pasaulslaveni mākslinieki kā Leonardo da Vinči, Mikelandželo, Donatello, Džoto, Filipo Brunelleski un Sandro Botičelli. Tieši tādēļ Florencē lielā koncentrācijā atrodamas izsmalcinātas un izslavētas mākslas pērles. Apskates ekskursija: Santa Croce baznīca, Sinjorijas laukums, Maria del Fiore katedrāle, Vekio pils, Mediči kapela. Nakts viesnīcā Itālijas Ziemeļos.
8. DIENA
Brokastis. Ceļā uz Austriju šķērsosim Brennera pāreju (1371 m augstumā) Dienvidtiroles kalnu ceļš mūs valdzinās ar lieliskām ainavām, vīna dārziem, Alpu ieleju skaistumu, kalnu pilīm un cietokšņu romantismu. Brauciens uz Tiroles galvaspilsētu Insbruku, pastaiga pilsētā: pilsētas simbols ,,Zelta jumtiņa” nams, Sv. Annas kolonna ar ērgli- tiroliešu brīvības simbolu, Triumfa arka. Ceļš: Austrija, Čehija. Nakts viesnīcā Čehijā.
9. DIENA
Brokastis. Mājupceļš, ceļš: Čehijai, Polijai, Lietuva. Vēlā atgriešanās Rīgā.
Rezervēt
JA JUMS IR RADUŠIES KĀDI JAUTĀJUMI, LŪDZU, ZVANIET: (+371) 28-445-288