Kauņa - Viļņa - Traķi

CENĀ IEKĻAUTS:
- Brauciens ērtā tūrisma klases autobusā (visa brauciena laikā)
- Izmitināšana 3* viesnīcā + brokastis

EKSKURSIJAS:
- Ekskursija Kauņā - €8.00
- Ekskursija Viļņā - €8.00
- Ekskursija Traķos - €8.00
*Ekskursijas tiek vadītas krievu valodā.
PĒRKOT EKSKURSIJU PAKETI OFISĀ - €15.00

PAPILDUS PAKALPOJUMI:
- Papildus sēdvieta autobusā - €25.00
- Piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numurā - €25.00
- Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi
- Medicīniskā apdrošināšana
*Ieejas biļetes apskates objektos un citi papildus maksas pakalpojumi tiek apmaksāti ceļojuma laikā.

SVARĪGA INFORMĀCIJA:
- Tūristu datu maiņu, kuri ir reģistrēti ceļojumam, ir iespējams veikt ne vēlāk ka 7 dienas pirms ceļojuma sākuma.
- Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperatoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu.
- Grupas vadītājs - latviešu un krievu valodā.
- Grupas vadītājam ceļojuma laikā ir tiesības mainīt un regulēt izbraukšanas laikus (nemainot programmu), kā arī laikus, kas atvēlēti ekskursijām un brīvajam laikam.
- Sīkāku informāciju par izbraukšanu lūdzam skatīties sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms ceļojuma.
Lejuplādēt ceļojuma programmu (docx)

Divas lielākās Lietuvas pilsētas - Viļņa, Kauņa, kā arī lieliska iespēja aplūkot Traķu pili klātienē. Divu dienu ceļojums uz mūsu netālo kaimiņvalsti piemērots nedēļas nogales atpūtai un jauniem iespaidiem.


KAU-VIL-TRA-VRK-Travel.png


1. DIENA
Lejuplādēt ceļojuma programmu (docx)
Izbraukšana no Rīgas plkst. 7:00, no Bauskas 08:00.

Ierašanās Kauņā (300 km, brauciens aptuveni 5 stundas).
Kauņa (Kaunas) ir otra lielākā Lietuvas pilsēta, kas 1280. gadā dibināta vietā, kur saplūst Lietuvas divas lielākās upes Nemuna un Nēre. Tagad tas ir nozīmīgs rūpniecības un kultūras centrs ar vairāk nekā 400 tūkstošiem iedzīvotāju. Vietējie Kauņu dēvē par “mafijas perēkli”, bet tūristi priecājas par pilsētas vētraino dzīvi un daudzajām ievērojamajām apskates vietām. Bet pati pilsēta uz apkārtējo rosību noraugās ar sirmu gudrību: ko gan visu tā savas garās un bagātās vēstures gaitā nav pieredzējusi…

Leģenda vēstī, ka Kauņu, kas atrodas 100 km uz rietumiem no Viļņas, esot dibinājis jauns iemīlējies pāris ar traģisku likteni. Brīnumdaiļā jaunava Milda aiznesusi savam mīļotajam Daugerutim Svēto uguni, tomēr stāsts palicis bez laimīgām beigām: saniknotie dievi nogalinājuši jauno pāri, tomēr viņi jau paspējuši likt Kauņas pirmsākumus. Arheologi pilsētas sākumu datē ar 13. gadsimtu; 15. gadsimtā tā tika uzskatīta par valsts rietumu priekšposteni un nozīmīgu atbalstu cīņā ar Teitoņu ordeni. Par ievērojamu upju tirdzniecības centru Kauņa izveidojās 15. un 16. gadsimtā. Šeit notika tirgošanās ar vācu tirgotājiem, te atradās arī Hanzas birojs. Stratēģiski nozīmīgās atrašanās vietas dēļ pilsēta ne reizi vien ir izpostīta, tomēr senatnes pieminekļu bagātība apliecina, ka tās iedzīvotāji savu pilsētu ir mīlējuši, tāpēc pastāvīgi to atjaunojuši.

Brīvais laiks un pusdienas.
Plkst. 17:00 pārbrauciens uz Viļņu (100 km).
Apmešanās viesnīcā.
Brīvais laiks.
2. DIENA
Brokastis viesnīcā.

Ekskursija pa Viļņu.
Viļņa - nozīmē viduslaiku ieliņu labirintu, kur kaimiņos omulīgi sadzīvo gan katoļu, luterāņu un pareizticīgo dievnami un sinagogas, gan arī dažādi arhitektūras stili – gotika, renesanse, baroks, klasicisms, postmodernisms. Jūs uzzināsiet daudz jauna un interesanta par Viļņas pagātnes krievisko mantojumu. Šo pilsētu 1323. gadā ir dibinājis Lietuvas varenais valdnieks dižkunigaitis Ģedimins. Tāpat kā citas viduslaiku pilsētas, arī Viļņa ir veidojusies ap Rātsnamu – tas ir senās pilsētas sirds. Viļņas apskates ekskursijā ir iekļautas gotiskā Bernardīniešu ansambļa un Dzintara muzeja – galerijas apmeklējums, pastaiga pa Rātslaukumu un Katedrāles laukumu ar majestātisko katedrāli, iepazīšanās ar Viļņas Universitāti un tās botānisko dārzu, ebreju geto, Svētā gara klosteri un Pūčkorju atsegumu.

Pārbrauciens uz Traķiem (28 km).
Traķu pils ir uzbūvēta pašā ezera malā. Ekskursija pa pili, kas atrodas uz ūdens. Šī ir vienīgā pils Eiropā, ko lietuviešu valdnieki uzbūvējuši uz salas. Sākotnēji tā bijusi cietoksnis, kuru krustneši nav spējuši ieņemt. Pili apsargājuši karaīmi, ko valdnieks Vītauts Dižais uz Traķiem atvedis no Krimas. Karaīmi jau vairāk nekā 600 gadus dzīvo Traķos, saglabādami savas mazās tautas kultūru un tradīcijas. Brīvajā laikā jums būs unikāla iespēja nobaudīt karaīmu virtuves labumus restorānā “Kybynlar”, kur vietējā karaīmiete arī parādīs, kā gatavot karaīmu pīrāgus “Kibinai” no liellopa gaļas (par papildus samaksu 6 EUR).

Atgriešanās Viļņā.
Brīvais laiks.
Plkst. 18:00 izbraukšana uz Rīgu. (320 km).
Ierašanās Rīgā plkst. 22:00
Rezervēt
JA JUMS IR RADUŠIES KĀDI JAUTĀJUMI, LŪDZU, ZVANIET: (+371) 28-445-288