Gruzija | 7 dienas

CENĀ IEKĻAUTS:
- Avio lidojums Rīga - Tbilisi - Rīga 
- Rokas bagāža (maks. svars 8 kg, mks. izmērs 55*40*20 сm) 
- Nododamā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg) 
- Brauciens tūrista klases autobusā visā ceļojumā garumā 
- Grupas vadītājs visa brauciena garumā
- Dzīvošana 3* viesnīcās, 5 naktis ar brokastīm, 2-vietīga izmitināšana (4 naktis Tbilisī, 1 nakts Telavī)
*Lidojumu laiki var mainīties.

EKSKURSIJU PAKETE (5 ekskursijas) - €115:
- Ekskursijas brauciens Signangi,Bodbe, Cinandali
- Ekskursija pilsētas tūre Tbilisī
- Ekskursija Mchetā, Uplisciha
- Ekskursijas brauciens Ikalto, Alaverdi
- Ekskursijas brauciens uz Kazbegi

EKSKURSIJAS:
- Ekskursijas brauciens Signangi, Bodbe, Cinandali - €35
- Ekskursija pilsētas tūre Tbilisī - €35
- Ekskursija Mchetā - €35
- Ekskursijas brauciens Ikalto, Alaverdi - €35
- Ekskursijas brauciens uz Kazbegi - €35
*Ekskursijas tiek vadītas krievu valodā.
**Grupas vadītājam ceļojuma laikā ir tiesības mainīt un regulēt izbraukšanas laikus (nemainot programmu), kā arī laikus, kas atvēlēti ekskursijām un brīvajam laikam.

IZMITINĀŠANA:
- Ja ceļojat viens, obligātā piemaksa par dzīvošanu vienvietīgā numuriņā - €120 
- Ja Jūs ceļojat trijatā - lūdzu, noskaidrojiet birojā par iespēju ielikt papildus gultu divvietīgā numurā
BĒRNIEM:
Ja Jūs ceļojat ar bērniem no 0 līdz 12 gadiem:  
- Bērns saņem 50% atlaidi ekskursiju paketei un papildus ekskursijām
*Ieejas biļetes apskates objektos un citi papildus maksas pakalpojumi tiek apmaksāti ceļojuma laikā.

PAPILDUS PAKALPOJUMI:
- Vakariņas ciematā - €25 
- Vakariņas klosterī - €15
- Nacionāla šovu programma ar vakariņam restorānā - €25
- Tsinandali ar degustāciju - €15

SVARĪGA INFORMĀCIJA:
- Tūristu datu maiņu, kuri ir reģistrēti ceļojumam, ir iespējams veikt ne vēlāk ka 14 dienas pirms ceļojuma sākuma.
- Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperatoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu.
- Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju programmu un apskates objektus.
- Sīkāku informāciju par izbraukšanu lūdzam skatīties sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms ceļojuma.
Lejuplādēt ceļojuma programmu (docx)

1. DIENA
Satikšanās Rīgas lidostā (RIX).
*Precīzu izbraukšanas laiku un satikšanās vietu skatīt mūsu mājaslapas sadaļā  “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena.
Avio lidojums uz Gruziju.


2. DIENA

Ielidošana Tbilisī.

Ekskursijas tūre pa visu Tbilisi pilsētu.
Tbilisi - lieliska Kaukāza pilsēta.
Pilsētai nācies piedzīvot daudz savas pastavēšanas laikā, kas ilgst jau 1500 gadus, tās ir gan uzvaras, gan sakāves. Vēsturiskais Tbilisi centrs, kurš atrodas Mtacminda kalna pakajē. Pamatā cilvēki dzīvo divstāvu un trīsstāvu mājās, no kieģeļiem un akmeņiem. 

Sākumā iepazīsimies ar lielāko Gruzijas klosteri - Svētās Trīsvienības katedrāle (Sameba). Tas ir Gruzijas valsts vienotības simbols. Vahtanga Gorgasali pieminekļa teritorijas apskate – karalis, kurš panāca Gruzijas pareiztīcīgo baznīcas autokefaliju (5 gs.), mūsdienu Gruzijas galvaspilsētas dibinātājs. Ar gondolam piebrauksim (~1€/cilv.) pie Narikala cietokšņa, kurš dibināts ap IV gs., tas ir vienā vecumā ar pilsētu, bet iespējams arī vecāks par to. No šejienes Jūs varesiet baudīt skatus uz vecu Tbilisi. Pacelsiemies pie Mātes Gruzijas pieminekļa. Nolaišanās uz vecu pilsētu ar kajām.

Seru vannu teritorija - ievērojams objekts, kurš kļuvis par Gruzijas galvaspilsētas pamatu. Kajamgajēju ekskursija pa vecpilsētas ieliņām. Sargo Paradžanova piemineklis – Antonio Mikelandželo rakstīja, ka visu laiku atradās Paradžanova gleznu estētikas gūstā, it īpaši „Granatābola krāsas”. Daudzi vareni pēdējās desmitgades režisori, kuri pielika lielas pūles, lai Meistars iegūst brīvību, un saskaroties ar viņa mākslas darbiem, izjūta tas pašas emocijas. Pasaules tilts – ir viens no 13 neparastākiem arhitektūras meistardarbiem pasaulē. Skaists pulkstenis pie Rezo Gabriadze leļļu teātra!

Izmitināšanas viesnīcā. Atpūta.
Brīvais laiks.
Nakts viesnīcā Tbilisī.

3. DIENA

Brokastis.

Mēs dosimies Signagi pilsētas izpētē, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagi slejas pakalna galā, paverot pasakainu skatu pāri Alazani ielejai. Labos laika apstākļos tālumā pat var redzēt vareno Kazbeku. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris, kas aicina, lai pa to dotos pastaigā. Te arī atrodas slavenā gruzīnu tautas mākslinieka N. Pirosmani muzejs, kurā glabājas 16 dižgara radīto darbu oriģināli.

Noteikti apmeklēsim arī ciprešu skauto Bodbes klosteri (9. gs.), kur apglabātas Sv. Nino mirstīgās atliekas. Sv. Nino, Dieva uzrunāta, tālajā 4. gadsimtā no Kapadokijas atnesa Gruzijā kristietību. Gruzija ir zeme, kura glabā daudzas leģendas un noslēpumus; tā netālu no klostera atrodas brīnumdarītājs avotiņš, kurš, kā stāsta leģenda, radies no Sv. Nino lūgšanām, un, mazgājoties tā ūdenī, cilvēks atgūst veselību. Pusdienas klosterī (papildus maksa €15), ienākumi no kura tiek ieguldīti jauna klostera būvniecībai svētās Nino godā. Pēc pusdienām Jūms būs iespēja paklanīties sv. Nino kapam un iedomāties vēlēšanos.

Tsinandali muzejs (papildus maksa €15 ar degustāciju). Tsinandali – lielākais vīna darīšanas centrs. Stāvā Kisiševi upes krastā atrodas 19. gadsimta pirmās puses dzejnieka, sabiedriskā darbinieka, kaujas ģenerāļa Aleksandra Čavčavadzes kņaziskā muiža. Pašlaik tā pārvērsta par muzeju. Muižas apkārtnē atrodas vēl muižas īpašnieka izveidots jauks angļu stilā iekārtots parks. Kādreiz šeit bieži viesi bija uz Kaukāzu komandētie cara armijas virsnieki. Šajā mājā kā ģimenes loceklis tika uztverts krievu rakstnieks Aleksandrs Gribojedovs. Muižas parkā atrodas kapela, kurā precējies dzejnieks un īpašnieka meita kņaziene Ņina Čavčavadze. Tieši šajā muižā Aleksandrs Gribojedovs sarakstīja nemirstīgo lugu „Prāta bēdas”.

Šajā pašā parkā 1886. gadā Aleksandrs Čavčavadze izveidoja vīna pagrabus, vēlēdamies tradicionālo ražošanu pārvērst rūpnieciskā mērogā. Tā tika dibināta Gruzijā vecākā vīna darītava. Rūpnīca joprojām ražo retas vīna šķirnes un ir atvērta tūristu apmeklējumam. Apmeklējumam ar tai sekojošu degustāciju ir atvērti arī vīna pagrabi, kuros atrodas aptuveni 16 tūkstoši 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma vīna pudeļu. Šeit ir saglabājušies oriģinālie interjeri, mēbeles un kņazu personiskās mantas.

Nakts Telavī.

4. DIENA

Brokastis.

Apmeklesim Alaverdi katedrāli (11. gs.), kas ir otrā lielākā baznīca Gruzijā.

Un ja Jūs esat ieradušies Kahetijā, tad bez vīna pagraba apmeklēšanas neiztikt! Šoreiz viesosieties pie vīndariem, kuri ir īpašnieki milzu marani veidotiem senatnē. Jūs gaida interesanta ekskursija, plaša vīndaru priekšmetu ekspozīcijas apskate un, protams, vīna degustācija, kā arī bagātīgas pusdienas ( vīns, čača, konjaks, šašliks, hačapuri, dažādi salāti, siers, zivs, tikko cepta maize, hinkali, augļi un dzaudz kā cita)...

Gremi kompleksa apmeklējums (~2 $ cil). Gremi ir XVI gadsimta arhitektūras piemineklis – cara cietoksnis, kas atrodas Gruzijas vēsturiskajā apgabalā Kahetijā. Cietoksnis ar Ercenģeļa baznīcu – tas ir viss, kas ir palicis pāri no kādreiz plaukstošās pilsētas Gremi. Arhitektūras komplekss ir izvietots uz austrumiem no mūsdienu ciema ar tādu pašu nosaukumu pilsētas Kvareli rajonā, 175km uz austrumiem no Tiblisi. Gremi pilsēta bija Kahetijas caristes galvaspilsēta XVI-XVII gs. Pilsētu dibināja Kahetijas Levanons. Galvaspilsēta bija cara rezidence un rosīga tirdzniecības pilsēta Lielā Zīda ceļa tuvumā līdz brīdim, kamēr to 1615 gadā nopostīja šaha Abasa karaspēks. Kopš tā laika pilsēta nav varējusi atgūt savu iepriekšējo izaugsmi un XVII gs vidū Kahetijas cari savu galvaspilsētu pārcēla uz Telavivu.

Vīna darītava "Khareba" atrodas Kahetijā – vispasaules vīnu darītavas dzimtenē. Tā ir viena no labākajām vīna darītavā Gruzijā, tās produkcijas līmenis ir ļoti augsts.  "Khareba"– vīna tuneļa garums ir 7 km, tā atrašanās vieta nosaka ļotilabvēlīgus vīna glabāšanas apstākļus. Tuneļa apskates laikā (par papildus samaksu 10 €)

Vēlāk pusdienas 16.gs. vīna pagrabā (pēc vēlēšanās par papildus maksu €25)

Jūs iepazīsieties ar vietējām vīna darītavu tradīcijām, vīna veidiem, to uzglabāšanas metodēm, kā arī Jūs sagaida patīkama vīnu Ikalto  (იყალთო)  degustācija - savādāk nosaukums ir klostera komplekss Ikalto, pēc tuvākā ciema Telavi nosaukuma. Senāk pie klostera atradās arī Akadēmija, šeit mācījās Rustavelli, slavenais gruzīņu dzejnieks un valstsvīrs.


Nakts Tbilisī.

5. DIENA

Brokastis.

Mūsu ceļojums ved uz gruzīņu kara ceļu, burtiski tulkojot "Debesu aizas ceļš". Ceļš pakāpjas gar Terek upes ieleju pie Krusta pārejas ( augstums 2384 m). Krusta pārejā var redzēt Darjala aizas varenību. Pirms Gudauri tieši Gruzijas kara ceļa malā atrodas lieliski saglabājies Ananuri cietoksnis ar baznīcu, kas viduslaikos kontrolēja ceļu no Ziemeļkaukāzas un Gruzijas vidieni. Cietokšņu un cietokšņu drupu Gruzijā ir daudz, ja sākumā tās izraisa interesi, tad vēlāk sāk kļūt vienaldzīgas, taču Ananuri cietoksni noteikti ir jāapskatās, ko mēs arī darīsim.

Ananuri cietoksnis atrodas Gruzijas kara ceļa malā, pirms Gudauri braucot no Tbilisi. Tas kalpoja kā kontroles punkts braucot no Ziemeļkaukāza uz Gruzijas vidieni. No Ananuri cietokšņa paveras apbrīnojams skats uz ainavisko Žinvali ūdenskrātuvi, kas ir īpaša dāvana tiem, kuri mīl fotografēt. Cietoksnis atrodas UNESCO izskatīšanas sarakstā.

Majestātiskais Kazbeks ir trešā augstākā virsotne Gruzijas Kaukāza kalnos. Tā ir skaistākā Kaukāza kalnu grēdas virsotne, kuras augstums ir 5033 m virs jūras līmeņa. Kazbeka nosaukums cēlies no kņaza Kazbeka, kam 19. gadsimtā kalna pakājē piederējusi ala. Dižā kalna nosaukums no gruzīnu valodas (მყინვარწვერი) tulkojams kā ''Ledus smaile''.

Praktiski visi ceļotāji dodas uz Gergeti, kur izvietojies Troickas klosteris. Gergeti ir īsts kalnu ciemats, kurā ir tikai divas ielas, izklātas ar akmeņiem, mājiņas ar krāsainiem jumtiem. Ārpus ciema ganību zirgi un aitas - ir tradicionāla Kaukāza ainava. Klosteris atrodas uz neliela plato, kas tiek izpūsts ar vēju. Šeit pat karstā dienā ir vēsi, tāpēc labāk ir paņemt līdzi kādu siltu mēteli.

Atpūta Tbilisī viesnīcā.

6. DIENA

Brokastis.

Došanās uz Mchetu.
Mcheta – pirmā Gruzijas galvaspilsēta – dibināta senātnē, pirmās tūkstošgades otrajā pusē. Svetichoveli tempļa apmeklējums – šeit ir apglabāts Kristus hitons. Templis ir slavens ar savām leģendām par kurām mēs noteikti Jums izstastīsim!
Tālāk Džavari tempļa apmeklējums.
Džavari stāv pie augstas klints malas un lieliski iekļaujas kopējā ainavā ar skarbu, bet ļoti māksliniecisku apkārtējo dabu. No lejas atnāk Kuras un Aragvi šalkoņas – divas populārākās Gruzijas upes. Pretī paveras Mchetas panorāma. Vējainas Džvari nogāzēs aug Vēlmju koks, uz kura svētceļotāji liek lentītes un iedomājas vēlēšanas.

Brauciens uz gruzīnu ciemu, kur Jūs sagaidīs un paciemos ar mājās gatavotiem ēdieniem (pēc vēlēšanās par papildus maksu €25), Jums būs iespēja piedalīties gruzīnu ēdienu pagatavošanas meistarklasē, degustēsiet vīnus, kuri ražoti pēc tradicionālām tehnoloģijām no nacionāliem traukiem.
Brauciens uz kalniem. Alu pilsētas Upliscīhe apmeklējums (~5 € cil).
Ekskursija pilsētā.

Atgriešanas Tbilisi  viesnīcā.
Vakarā Jūs sagaida nacionālā šova programma ar vakariņām gruzīņu restorānā (par papildus maksu), kur Jums būs iespēja nogaršot gruzīņu ēdienus, iedzert tradicionālo vīnu un pats galvenais izbaudīt vakara programmu! Gruzīņu nacionālās dziesmas un dejas ir tikpat daudzveidīgas kā Gruzijas daba. Daudzbalsu gruzīņu dziesma un gruzīņu deju graciozitāte un temperaments reālistiski un mākslinieciski atspoguļo tautas domas un sajūtas.

Nakts viesnīcā.

7. DIENA

Transfērs uz lidostu.
Avio lidojums Tbilisi - Rīga.
Ielidošana Rīgā.

Rezervēt
JA JUMS IR RADUŠIES KĀDI JAUTĀJUMI, LŪDZU, ZVANIET: (+371) 28-445-288
Tūres datumi
Datums
Vietu skaits
Cena
+ ekskursiju pakete
Cena bez
ekskursiju paketes
Ekskursiju pakete

5 ekskursijas - €115

Tūres ilgums

7 dienas

Izbraukšana/Atgriešanās

Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta (RIX), Latvija